foto

Yakari – znany dzieciom z animowanego serialu emitowango w TVP ABC, to chłopiec z plemienia Siuksów, który marzy, aby zostać mężczyzną i wejść do grona wojowników. Ta historia jest też publikowana w formie serii komiksów.
Pierwsze obrazkowe opowieści o Yakarim trafiły do rąk polskich dzieci w maju 2019 dzięki wydawnictwu EGMONT.
Miłośników małego Indianina i komiksów na pewno ucieszy informacja, że w sprzedaży już jest kolejnych 5 albumów.

Trzeci tom wesołej przygodowej opowieści o małym Indianinie to komiks pt. „Yakari u bobrów”.
Nadeszły ciepłe miesiące, więc plemię Siuksów przeniosło się do letniego obozowiska. Yakari i jego wierny koń Mały Piorun jadą nad rzekę, gdzie spotykają pracowite bobry. Zwierzęta właśnie budują tamę i żeremia, dlatego proszą chłopca i jego wierzchowca o pomoc. Potem bohaterowie wykazują się odwagą w walce z potężnym wrogiem bobrów, ale prawdziwe wyzwanie czeka ich dopiero wtedy, kiedy miłe wodne gryzonie spotka niespodziewana tragedia... Na szczęście Yakari zawsze może liczyć na rady swojego opiekuńczego ducha – Wielkiego Orła!

„Yakari i Nanabozo” to czwarty tom przygodowej opowieści o chłopcu z plemienia Siuksów.
Do wioski Siuksów przybywa wędrowiec, który opowiada o znajdującej się na północy krainie śniegu i białych niedźwiedzi. Tęcza, przyjaciółka Yakariego, bardzo chce zobaczyć te niezwykłe zwierzęta, umawia się więc z chłopcem, że następnego dnia udadzą się w daleką podróż. Niestety, rano Tęcza znika i Yakari musi wyruszyć na jej poszukiwanie. Będzie mu pomagał duch opiekuńczy dziewczynki – wielki królik Nanabozo. Przeżyją mnóstwo niebezpiecznych i pełnych magii przygód, czy jednak odnajdą Tęczę? I czy na odległej północy rzeczywiście żyją białe niedźwiedzie?

Piąty tom przygodowej historii pt. „Yakari. Yakari i grizli” opowiada o tym, jak pewnej nocy do wioski Siuksów przybywa stary bóbr, aby zawiadomić Yakariego, że zaginęli rodzice małego szopa pracza.
Chłopiec i jego ukochany koń – Mały Piorun wyruszają na poszukiwania w dzikie góry. Po drodze dowiadują się, że w okolicy zniknęło wiele innych małych zwierząt. Wtedy zaczynają rozumieć, że w górach kryje się coś tajemniczego i niebezpiecznego. Wreszcie odkrywają sekret porwań, lecz nie mają pojęcia, jak zaradzić straszliwej sytuacji. Na szczęście pojawia się Wielki Orzeł – za jego radą Yakari układa sprytny plan, dzięki któremu zwierzątka będą mogły wrócić do domu!

„Yakari. Tajemnica Małego Pioruna” to szósty album przygodowo-humorystycznych opowieści o małym Indianinie i jego zwierzęcych przyjaciołach.
Yakari codziennie szaleje na swoim niewielkim mustangu Małym Piorunie, który z dnia na dzień staje się coraz szybszy. Jednak pewnego ranka chłopiec nie zastaje konika w plemiennym stadzie... Co się stało? Gdzie się podział wierny przyjaciel? Mały Piorun dostał tajemnicze wezwanie i musiał podążyć do odległej krainy, gdzie czekają go niebezpieczne próby. Przebrnąć je zdołają tylko najdzielniejsze z dzielnych mustangów.
Czemu owe próby mają służyć i czy po ich pokonaniu konik będzie takim samym wesołym towarzyszem zabaw jak wcześniej?

„Yakari. Yakari i obcy” to tytuł siódmego komiksu z opowieściami o małym chłopcu z plemienia Siuksów i jego zwierzęcych przyjaciołach.
Przypadek sprawia, że Yakari spotyka stworzenie obce w jego stronach – pelikana. Skrzydlaty przybysz jest chory i głodny. Chcąc mu pomóc, dzielny Indianin i jego konik Mały Piorun wożą biednego ptaka od jednych swoich przyjaciół do drugich, w nadziei, że ci zdołają go wyleczyć i nakarmić. Ale zadanie okazuje się znacznie trudniejsze niż Yakari się spodziewa!
Czy mimo wszystko zdoła znaleźć lekarstwo dla potrzebującego opieki obcego? I czy ten będzie umiał się odwdzięczyć?

Na razie jest 7 obrazkowych opowieści o Yakarim, ale to nie koniec. Jest już blisko 40 komiksów w tej serii, które – za sprawą wydawnictwa EGMONT – będą sukcesywnie trafiać w ręce młodszych i starszych polskich czytelników.

O pierwszych dwóch tomach można przeczytać tutaj.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...