foto

Seria wyjątkowych książek przedstawiających historię niezwykłych czworonogów, o których można powiedzieć, że są psami na medal wzbogaciła się o kolejne dwa tytuły „Badyl, pies policyjny” i „Luna, pies terapeuta”.

Psy ratują ludzi zasypanych przez lawiny, opiekują się starszymi, są przewodnikami osób niewidomych, pracują w GOPR, WOPR i dla policji, na lotniskach oraz uczestniczą w terapiach chorych dzieci. Pies jak zawsze okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka i niezastąpionym partnerem w niesieniu pomocy innym.

Książki ZIELONEJ SOWY z serii PIES na MEDAL autorstwa Barbary Gawryluk z ilustracjami Agaty Kopff opowiadają historie psich bohaterów.
O czym są najnowsze tomiki, które trafiły na księgarskie półki 11 marca?

„Badyl, pies policyjny”
Badyl to odważny pies policyjny o niezwykłym węchu. Ten czujny, bezwarunkowo posłuszny opiekunowi i wyjątkowo odporny na stres owczarek niemiecki pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. To pies patrolowo-tropiący – niestrudzenie tropi ślady przestępców, pomaga odnaleźć zaginionych i doprowadza do miejsc, gdzie znajdują się skradzione przedmioty.„Luna, pies terapeuta”
Luna to uśmiechnięta labradorka – terapeutka. To pies pracujący z dziećmi i dorosłymi podczas zajęć z dogoterapii. Mądra, łagodna i bardzo cierpliwa Luna ze swoją opiekunką odwiedza przedszkola, szkoły, szpitale, ośrodki rehabilitacyjne i inne miejsca, w których przebywają osoby niepełnosprawne lub mające różne problemy zdrowotne.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...