foto

W księgarniach już jest drugi tom magicznej serii AMBERKA, popularnej w kilkunastu krajach, którą zapoczątkowała „Hania i Szkarłatna Parasolka”. Kolejna część nosi tytuł „Hania i Cyrk Marzeń”.

Hania mieszka z ciocią-babcią Sasią i przyjaciółmi w Bardzo Wysokim Bloku. Choć dzieci wiele dzieli, łączy ich miłość do muzyki. Każdy z przyjaciół Hani – słabowidzący Nat, poeta Ferdek, sprytna jak myszka Liza – gra na jakimś instrumencie, a muzyka stanowi ich tajemny sposób porozumiewania się.

W książce „Hania i Cyrk Marzeń” Hania wraz z przyjaciółmi frunie na czarodziejskiej Szkarłatnej Parasolce, gdy nagle dostrzega dziewczynkę, która biegnie po zawieszonej wysoko w powietrzu linie.
Prowadzi ona dzieci do urzekającego Cyrku Marzeń, unoszonego w przestworzach przez balony.
Przyjaciele spotykają na swej drodze cyrkowego piekarza, syrenę i zagadkową wróżbitkę, a jednocześnie stopniowo odkrywają tajemniczą przeszłość Hani…

Druga część opowieści o Hani, autorstwa uwielbianej przez dzieci prezenterki telewizyjnej Cerrie Burnell, to piękna historia o przyjaźni, rodzinie i o tym, jak ważne są przygody.
Plastyczne opisy fantastycznego cyrku i przedstawienie miasta na wzór sennego marzenia, rozpalą wyobraźnię dzieci, a nawet dorosłych.

Książka „Hania i Cyrk Marzeń” pomoże rozbudzić zainteresowanie muzyką i kulturową różnorodnością.
Doskonałe, sugestywne ilustracje Laury Ellen Anderson współtworzą nastrój i kreują galerię wyrazistych, ujmujących postaci.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...