foto

ZNAK książeczką „Rodzina Treflików. Czekamy na mamę” zapoczątkował serię wydawniczą opowieść, o uroczej rodzinie Treflików.

„Rodzina Treflików. Czekamy na mamę” to książka, która pozwoli wartościowo spędzić czas z dzieckiem i zbudować relację pełną bliskości i zaufania.

Autorki – Wioleta Firaza i Aleksandra Czuń – stworzyły uroczą historię, w której znajdują się zabawy aktywizujące dla dzieci i rodziców stworzone przez psychologa i proste porady, jak wspierać dziecko w codziennych wyzwaniach.
Opowieść można czytać metodą wrażeniową, która pozwala chłonąć tekst wszystkimi zmysłami!

Ze wstępu Małgorzaty Swędrowskiej:
Głośne czytanie, okraszone zabawami ruchowymi i słownymi, ułatwia nazywanie i przeżywanie uczucia rozstania i tęsknoty. Dzięki gestom i zadaniom dziecko pozbywa się napięć, jakie mogą w związku z tym się pojawić. Ty, tekst literacki oraz zabawy ruchowe to dobry „zespół” dla Twego dziecka, pomagający mu w uczeniu się funkcjonowania w bogatym świecie przeżyć. Rozpocznijcie czytanie od otwarcia książki w ciekawy sposób. Możecie zapukać w okładkę i powiedzieć: „Puk, puk, puk, pukamy i Trefliki zapraszamy” albo wypowiedzieć słowa:
„Oto książka moja, tajemnice chowa,
zaraz ją otworzę, nos do książki włożę”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...