foto

15 lutego hucznie świętowaliśmy nasze 6. urodziny!
To święto wszystkich dzieci, które oglądają programy i fantastyczne animowane bajki w TVP ABC.
W podziękowaniu małym widzom za sympatię przygotowaliśmy upominki, które w dniu naszych urodzin można było wygrać w konkursie
„6 pytań na 6. urodziny”!
Otrzymaliśmy 8977 maili z odpowiedziami!!!

Ten dzień upłynie pod hasłem „6 pytań na 6. urodziny!”
Odbędzie się sześć minikonkursów. Adresujemy je do dzieci w wieku
od 2 do 14 lat.

Ponieważ tym razem będzie 6 pytań, pojawią się one na tej stronie w innych godzinach niż zazwyczaj .
Pierwsze pytanie poznacie o godz. 9.oo, kolejne o godz. 1o.00 i o godz. 11.oo.
Potem nastąpi kilkugodzinna przerwa.
Kolejne trzy pytania poznamy pod wieczór – o godz. 18.oo, 19.oo i o godz. 20.oo

Pytania będą związane z naszymi programami, ulubionymi bajkami i ich bohaterami.
Odpowiedź na zagadkę z danej godziny trzeba do nas przesłać w ciągu 60 minut od jej ogłoszenia, mailem na adres abc@tvp.pl.
Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi, które napłyną w regulaminowym czasie (60’) redakcyjne jury losowo wyłoni 25 laureatów.
Tak stanie się w każdej godzinie, zatem obdarujemy 150 dzieci.

Wyniki konkursu, czyli listy laureatów opublikujemy na tej stronie do niedzieli, 24 lutego .

Nagrodami głównymi w naszej urodzinowej zabawie będą gry planszowe lub układanki (można je obejrzeć na zdjęciach) i książki, a do każdego prezentu dołączymy gadżet TVP ABC: breloczek z Anakondą, Boćkiem lub Cielaczkiem lub kubek czy smycz, odblask, lub długopis czy ołówek.

Uwaga!!! – podajemy instrukcję, dotyczącą maila z odpowiedzią:
1. W temacie maila wpisujemy godzinę, o której dane pytanie pojawiło się na stronie np. godz. 9.oo.
2. W treści maila podajemy odpowiedź na pytanie z danej godziny.
3. W treści maila również wpisujemy: imię, nazwisko, wiek dziecka oraz adres korespondencyjny.
4. Mail musi zostać wysłany przed upływem godziny od ogłoszenia danego pytania, czyli w wypadku pytania z godz. 9.oo, wiadomość trzeba do nas przesłać najpóźniej do godz. 10.oo (będzie brana pod uwagę godzina wpłynięcia maila do skrzynki abc@tvp.pl)
5. Niespełnienie któregokolwiek z punktów tej instrukcji będzie traktowane jak zła odpowiedź!

Oczywiście w wypadku dzieci poniżej 13 lat, mail w ich imieniu mogą wysłać wyłącznie rodzice (opiekunowie prawni).

Pytanie – godz. 9.oo
Jakiego koloru szalik nosi bałwanek Buli?
Odpowiedź – Bałwanek Buli ma czerwony szalik.
Maili z odpowiedziami na to pytanie było 1532.
Laureatami z godz. 9.oo są:
1. Amelka Chęcińska, 5 lat, Bolesławów
2. Paulina Babin, 9 lat, Gryfów Śląski
3. Matylda (7 lat) i Mikołaj (3,5 roku) Malscy, Łódź
4. Oliwia Koźlik, 10 lat, Katowice
5. Kasia Pykosz, 6 lat, Szczecin
6. Wiktoria Majewska, 5 lat, Luzino
7. Oliwia Ferszterowska, 9 lat, Mława
8. Trojak Marcel, 4 lata, Czaniec
9. Zofia Główczewska, 5 lat, Chojnice
10. Antoni (5 lat) i Julia (2 latka) Syroka, Konin
11. Amanda Łukaszyk, 4 lata, Muszyna
12. Jaś Witczak, 6 lat, Sierosławice
13. Magdalena Romaniuk, 6 lat, Janów Podlaski
14. Kacper Guzy, 6 lat, Rusinowice
15. Filip Chłopicki, 7 lat, Kutno
16. Emilia Sobolewska, 5 lat, Jeziorek
17. Mikołaj Kochubei, 6 lat, Łódź
18. Staś Piekut, 9,5 roku, Mińsk Mazowiecki
19. Filip Banat, 9 lat, Korczyna
20. Maja Wilk, 7 lat, Tłuszcz
21. Klaudia Służalska, 4 lata, Busko-Zdrój
22. Mikołaj Bajek, 4 lata, Kamień
23. Kacper Knoblauch, 6 lat, Krajenka
24. Anastazja Myalska, 4 lata, Bieruń
25. Maja Dąbrowska, 4 lata, Rzeszów

Pytanie – godz. 10.oo
Kim naprawdę jest z zawodu tata Piotrka, przyjaciela Heidi?
Odpowiedź – Tata Piotrka jest zegarmistrzem.
O godz. 10.oo było 1226 maili z odpowiedziami. Spośród nich wylosowaliśmy:
1. Zuzanna Studzińska, 2 latka, Bilsko
2. Tymoteusz Zoń, 5 lat, Żywiec
3. Laura (3 latka) i Klara (2 latka) Kulpa, Rozbórz
4. Marcel Zdanowski, 7 lat, Grochówek
5. Nikola (7 lat) i Patrycja (2 latka) Franczyk, Szyk
6. Marcelina Jórga, 4 lata, Gliwice
7. Alicja Bogusz, 5 lat, Warszawa
8. Oliwia (6,5 roku) i Wiktor (4 lata) Chromiec, Oława
9. Barbara Ciepły, 4 lata, Bukowno
10. Antoni Markiewicz, 3 latka, Darż
11. Anna Józefowicz, 7 lat, Kobyłka
12. Robert Miękina, 6 lat, Kłodawa
13. Piotruś Bogdanowicz, 6 lat, Cieszyn
14. Lenka (6 lat) i kaja (3 latka) Kocimskie, Kraszewice
15. Filip Gdula, 8 lat, Nowa Sarzyna
16. Blanka Zok, 3 latka, Wrzosowa
17. Karol Majewski, 7 lat, Pobiedziska
18. Ligia Zegadło, 5 lat, Prace Duże
19. Michał Kacperski, 8 lat, Warszawa
20. Oliwka Lidwin, 3 lata, Krosno BR> 21. Jakub Trześniak, 6 lat, Libusza
22. Patrycja Wojnacka, 4 lata, Włocławek
23. Wiktoria Tuz, 6 lat, Radom
24. Natalia Kowal, 7 lat, Pilcza Żelichowska
25. Gabriela Kaczmarek, 6 lat, Kamienna

Pytanie – godz. 11.oo
Po kim Al przejął laboratorium w Królestwie?
Odpowiedź – Al przejął laboratorium po Henryku Złotym Gagatku.
1094 to liczba maili z odpowiedziami, które odebraliśmy o godz. 11.oo.
Laureatami są:
1. Gabriel Bach, 3 latka, Szemud
2. Dominika Hatylak, 6 lat, Pilchów
3. Magdalena Zawadzka, 11 lat, Bytom
4. Wojciech Jurczyński, 4 latka, Jelcz-Laskowice
5. Jaś Jurczyński, 5 lat, Łask
6. Franciszek Węgielnik, 2 latka, Uniejów
7. Sara Grela, 6 lat, Łęg
8. Wiktoria Kozicka, 9 lat, Łąsko Wielkie
9. Filip Nikiciuk, 5 lat, Białystok
10. Dawid Łaciak, 2 latka, Szczyrk
11. Julia Gondro, 8 lat, Racławiczki
12. Alan Kunikowski, 7 lat, Gdynia
13. Laura ( 3 latka) i Mateusz (5 lat) Pączkowie, Ustronie Morskie
14. Hanna Dybała, 11 lat, Skrobów
15. Martyna Mrozik, 13 lat, Grabków
16. Szczepan Garus, 3 latka, Mikołów
17. Iwo Nowak, 5 lat, Rumia
18. Maria Muszelik, 6 lat, Prądzewo-Kopaczewo
19. Radek Pietkiewicz, 7 lat, Siedlęcin
20. Antoś Kukowski, 4,5 roku, Łaziska Górne
21. Konrad Kowalczyk, 6 lat, Gorzów Wlkp.
22. Łukasz Mazur, 2 latka, Czałczyn
23. Victoria Dułaj, 5 lat, Katowice
24. Aleksandra Salomon, 5 lat, Chorzów
25. Hania Wierucka, 6 lat, Bolszewo

Pytanie – godz. 18.oo
W którym serialu występują wietrzydła – latające, groźne stwory, które czyhają na tytułową bohaterkę?
Odpowiedź – Wietrzydła polują na Ronję, tytułową bohaterkę serialu „Ronja, córka zbójnika”.
Na to pytanie napłynęło 157o maili z odpowiedziami. Spośród nich wylosowaliśmy laureatów. Są to:
1. Tymon (6 lat) i Martyna (3 latka) Trzensiochowie, Tarnowskie Góry
2. Klaudia Lisak, 7 lat, Wola
3. Armin Maksymilian Klauza, 11 lat, Goleniów
4. Amelia Zuchniak, 4 lata, Miętne
5. Julia Fronc, 5 lat, Antoniówka
6. Maria Rutkowska, 7 lat, Zakręt
7. Laura Wierzchowska, 5 lat, Krynica
8. Amelia Walkosz, 6 lat, Zaskale
9. Natalia Hańczur, 6 lat, Warszawa
10. Mikołaj Krasowski, 2 latka. Bogdaszowice
11. Marcin Motyl, 6 lat, Piotrków Trybunalski
12. Marysia Rostkowska, 4 lata, Warszawa
13. Hanna Buszka, 9 lat, Rydułtowy
14. Maja Wąsik, 6 lat, Potoczek
15. Julia Pacławska, 2,5 roku, Nienadowa
16. Staś Noszczak, 8 lat, Warszawa
17. Kuba Miłek, 7 lat, Kłocko
18. Nikola Holuk, 4 lata, Lublin
19. Wiktoria Muża, 5 lat, Lębork
20. Rafał Paluszkiewicz, 5 lat, Sawin
21. Mikołaj Przepióra, 8 lat, Borki
22. Natalia Kamińska, 9 lat, Luboń
23. Tymoteusz Skwierawski, 7 lat, Witoszów Dolny
24. Hanna Czernik, 2 latka, Worgule
25. Maria Borysiuk, 5 lat, Strusy

Zadanie – godz. 19.oo
Wymień wszystkich pluszowych przyjaciół Misia i Margolci z nowego programu, który od dziś, w każdą sobotę, będzie można oglądać w Wieczorynce o godz. 19.oo
Odpowiedź – Przyjaciele Misia i Margolci to: muszka Bzyk, żuczek Żużu, pajęczyca Talentula i wiewiór Wiktor.
Wyraźnie uczestnicy naszej urodzinowej zabawy się rozkręcali. Z każdą godziną dołączało coraz więcej odpowiadających. Na pytanie z godz. 19.oo nadeszło 164o maili.
Laureatami są:
1. Nela Ciamciak, 3 latka, Słomków Mokry
2. Lena Huczek, 5 lat, Tychy
3. Alicja Kamińska, 6 lat, Ciechanów
4. Marcin Bieńkowski, 6 lat, Cisie
5. Marysia Biegun, 3,5 roku, Międzyrzecze Górne
6. Wiktoria Krzysztoń, 11 lat, Andrzejów
7. Grześ Szyk, 5,5 roku, Warszawa
8. Adam Dudanowicz, 6 lat, Cimochy
9. Aleksander Biela, 3 latka, Orzesze
10. Lukrecja Rokoszny, 7 lat, Ostrowiec Świętokrzyski
11. Nadia Dakowicz, 3 latka, Białystok
12. Emilia Sabina, 6 lat, Zdzieszowice
13. Julcia Kaczkowska, 12 lat. Ciepłowody
14. Martyna Mitko, 4 lata, Wodzisław Śląski
15. Lena Szmyd, 4 lata, Korczyna
16. Natalia Żuchowska, 4 lata, Sosnowiec
17. Antoni Miazga, 5 lat, Warszawa
18. Lena Antecka, 9 lat, Serokomla
19. Lena Karwacka, 4 lata, Pluski
20. Janek Warkocz, 2 latka, Jankowice
21. Lena Kucaj, 7 lat, Handzlówka
22. Lena Grzeszczuk, 7 lat, Kolonia Orzechów
23. Marta Wosek, 5 lat, Pabianice
24. Alan Kruk, 7 lat, Przemęt
25. Mateusz Tkacz, 8 lat, Żyrardów

Pytanie – godz. 20.oo
Jakie imiona noszą sąsiedzi, dzielni majsterkowicze z serii animowanej, którą pokazujemy po godz. 20?
Odpowiedź – Sąsiedzi to Pat i Mat.
Tu padł rekord. Dostaliśmy 1915 maili.
Tym razem szczęście uśmiechnęło się do:
1. Bogusławy Kury, 10 lat, Zdzieszowice
2. Fabiana Kalinowskiego, 4 lata, Święcienica
3. Nicolasa Sułkowskiego, 7 lat, Środa Śląska
4. Marysi Marcol, 6 lat, Racibórz
5. Tymoteusza Zimonia, 2,5 roku, Rudy
6. Zosi Kamińskiej, 11 lat, Olsztynek
7. Kacpra Leszczyńskiego, 3 latka, Podbiel
8. Marcina Klimonta, 6 lat, Lubliniec
9. Oliwiera Pokorskiego, 5 lat, Tuszyn
10. Zuzanna Ludwiczak, 4 lata, Leszno
11. Klary (4,5 roku) i Ireneusza (2 latka) Kuflów, Esterpole
12. Tomek Pytka, 5 lat, Masłomęcz
13. Kacpra Rybaka, 7 lat, Kłódzie
14. Magdy Piękniewskiej, 4 lata, Śmieszkowo
15. Julii Kurzawy, 6 lat, Kalisz
16. Sandra Kaczmarek, 3 latka, Buk
17. Kornelii Kalety, 8 lat, Górno Parcele
18. Anastazji Dawidowicz-Szczygieł, 2 latka, Sokolniki
19. Zbyszka (5 lat) i Wiktorka (6 lat) Czubalów, Smerzyn
20. Lidii (10 lat) i Wojtusia (5 lat) Zduńczyków, Łomża
21. Elizy (7 lat), Miłosza (5,5 roku) i Filipa (3 latka), Wola Rębkowska
22. Julii Błoniarz, 3,5 roku, Jurków
23. Mikołaja Barszcza, 4 lata, Damnica
24. Zosi Walczyk, 5 lat, Dębica
25. Jakuba Piskorskiego, 6 lat, Borysławice Kościelne

pozostałe aktualności