foto

Lęk przez nieznanym często trapi nasze dzieci. I nie muszą być to tylko wielkie zmiany: nowe przedszkole, nowy dom, nowe rodzeństwo, ale też wszystko, co jest nowe każdego dnia.
Dlatego „Kto się boi Lisa?” – pięknie rymowana i ilustrowana książka wydana przez AMBERKA, jest tak bardzo ważna i potrzebna. Łączy przyjemność i podane w przyjazny sposób walory edukacyjne.

Niewielu autorów potrafi tak dobrze zrozumieć potrzeby dziecka – co je bawi, co cieszy, a co przeraża – jak Alison Green, która założyła i prowadzi swój imprint w jednym z największych i najlepszych wydawnictw dziecięcych świata.

Do swej nory pędzi Królik,
poprzez ciemność, poprzez mrok.
Unik w prawo, w lewo unik,
uskok – zmyłka – szybki zwrot.
Uszy klapią, ogon skacze,
Królik drży od łap po nos.
Bo w ciemnościach, w strasznym mroku,
Lis mu dotrzymuje kroku!

Kto się boi Lisa w ciemności? Okazuje się, że nie tylko Królik, ale do jego norki niebawem ściągają i Pan Kaczor, i Myszka, i Owca. Wszyscy uciekają przed Lisem i proszą o schronienie, bo razem jest zawsze raźniej.

„Kto się boi lisa?” to książka, która jest piękną pochwałą przyjaźni i dzielenia się, bo Królik ma bardzo małe łóżeczko i małą norkę, więc trudno się tam wszystkim zmieścić.
Gdy po raz kolejny słyszymy: „Łup, łup, łup! Któż by to być mógł?”, przed drzwiami staje Lis, ale nie będzie to ostatni gość.

Na koniec dowiemy się, że strach ma wielkie oczy i często bywa tylko wytworem wyobraźni.
Zgoda, miłość, czułość i przyjaźń pozwalają przetrwać trudne chwile.

Opowieść „Kto się boi Lisa?” była bestsellerem w Wielkiej Brytanii i została wydana w 10 krajach. Teraz polscy czytelnicy mogą ją poznać jako kolejną pozycję AMBERKA.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...