foto

Jest taka lalka, która potrafi robić wszystkie miny świata. Potrafi także mówić, pokazywać język, szczerzyć zęby, rumienić się, a z oczu mogą jej kapać prawdziwe łzy. To TINTAMARESKA, czyli technika łącząca twarz aktora z lalkowym tułowiem. I właśnie taką technikę zastosowano w spektaklu „Czy umiesz gwizdać, Joanno?”, którego premiera odbyła się 24 stycznia w Teatrze Guliwer w Warszawie.

Przedstawienie „Czy umiesz gwizdać, Joanno? jest sceniczną adaptacją książki Ulfa Starka – jednego z najbardziej cenionych szwedzkich autorów literatury dla dzieci.

Czy można umówić się na przyjaźń? A co, jeśli umowę zawiera chłopiec z pewnym staruszkiem i stają się dla siebie wnuczkiem i dziadkiem? Czy taka umowa to początek prawdziwej relacji? W kameralnym spektaklu na dwójkę aktorów poznajemy pełną przygód historię o przyjaźni ponad pokoleniami. W tej wyjątkowej opowieści zwykłe chwile radości i skromne szaleństwa sprawiają, że świat wokół bohaterów nabiera barw, a kiedy nadchodzi czas rozstania, pozostają wspomnienia. Wspomnienia o tym, jak fajnie razem puszczać latawce, uczyć się gwizdać, wspinać się na drzewa i rwać czereśnie.

Przedstawienie przygotowano z myślą o dzieciach, które ukończyły 5 lat.
Spektakl trwa godzinę i można go zobaczyć na Scenie Liliput.

W lutym zapraszamy:
26 lutego o godz. 9.3o i 11.oo
27 lutego o godz. 9.3o i 11.oo
28 lutego o godz. 9.3o
i 29 lutego o godz. 11.oo i 13.oo

pozostałe aktualności