foto

Mamy znakomitą wiadomość dla tych wszystkich dzieci, które lubią serial „Ronja, córki zbójnika”.
Dzięki staraniom NASZEJ KSIĘGARNI, do rąk młodych czytelników trafiła pięknie wydana książka Astrid Lindgren pod tym samym tytułem.
Książka, na której podstawie powstał ten tak lubiany serial.

„Ronja, córka zbójnika” to piękna i wzruszająca opowieść.
Ronja i Birk, potomkowie dwóch wrogich sobie hersztów, początkowo poddają się narzuconej przez ojców wzajemnej niechęci, szybko jednak przeradza się ona w przyjaźń, a potem w miłość.

Dzieci mieszkają w starym zamku ukrytym pośród wielkiego lasu, którego tajemnice odkrywają każdego dnia. Jego mieszkańcy, fascynujące, a niekiedy groźne i okrutne istoty – niebezpieczne Wietrzydła, Szaruchy czy Mgłowce – przypominają po trosze tradycyjne baśniowe stworzenia, w dużej mierze jednak są owocem wyobraźni Astrid Lindgren.
Ronja i Birk wiodą życie w harmonii z przyrodą i całym otaczającym ich fantastycznym światem, a prawdziwym zmartwieniem bohaterki okazują się coraz trudniejsze relacje z rodziną i środowiskiem zbójników.
Ukochana córka nie boi się kwestionować moralnie wątpliwych wyborów ojca i żądać zmian w otaczającym ją świecie, w czym milcząco wspiera ją matka, mądra Lovis, która ufa zbuntowanej córce i jej decyzjom dyktowanym intuicją.
W chwili gdy Ronja bezkompromisowo stawia przyjaźń ponad sporem trwającym od pokoleń, jej życie staje się walką o pokój i sprawiedliwość, którą toczy ramię w ramię z Birkiem.
Czy dzięki sile uczucia młodym uda się doprowadzić do pojednania zatwardziałych zbójników?

Nowe wydanie powieści zawiera kolorowe ilustracje autorstwa Katsui Kondō zaczerpnięte z animowanej adaptacji stworzonej przez słynne japońskie studio Ghibli we współpracy z 3DCG Polygon Pictures i firmą produkcyjną DWANGO.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...