foto

Lada dzień rozpoczynają się zimowe ferie. Trwają też ostatnie przygotowania do kolejnej, już dziewiątej, edycji narciarskich zawodów dla dzieci 9 PUCHAR REKSIA.

Reksiaki niecierpliwie czekają na rozpoczęcie kolejnych zawodów Pucharu Reksia, czekają też na śnieg, aby rozpocząć treningi na Dębowcu. Pogoda na razie szusom na bielskim stoku nie sprzyja. Ale do tego jesteśmy już przyzwyczajeni.
Po ciepłym początku zimy zwykle przychodzi śnieżne ochłodzenie i zawody przebiegają w prawdziwie zimowej aurze.
Reksio zaklina już śnieg więc można być spokojnym i przebieg nadchodzących zawodów.

Na uczestników bielskiej edycji Pucharu, która odbędzie się 2 lutego 2o2o na Stoku Dębowca, czeka 400 numerów startowych. Podobnie w przypadku zawodów w Białce Tatrzańskiej na Stoku Bania, które są planowane na 15 marca 2o2o.
Trwają zapisy. Liczba numerów startowych jest ograniczona. Zwykle w dniu zawodów nie ma już wolnych numerów, dlatego jest zalecana rejestracja wcześniej, poprzez stronę internetową Pucharu Reksia.

Od ośmiu lat najmłodsi miłośnicy białego szaleństwa ścigają się na dwóch trasach. Krótszej – dla początkujących, dłuższej – dla bardziej zaawansowanych zawodników.
Uczestnicy są podzieleni według wieku i płci.
W każdej z grup zwycięzcy zostaną nagrodzeni pucharami i rzeczowymi upominkami.
Każdy z Reksiaków, bez względu na miejsce, które zajmie w zawodach, otrzyma pakiet startowy, a w nim medal, numer startowy, torbę ekologiczną z wizerunkiem Reksia i upominki.

Łatwość dojazdu, dogodne parkingi, infrastruktura towarzysząca zawodom ściągają rok rocznie na Dębowiec rzesze kibiców. Szacuje się, że około 2500-3000 widzów na żywo śledzi zmagania młodych narciarzy.
Podobnie dzieje się w Białce Tatrzańskiej, gdzie dodatkowo kibiców i zawodników zachęca bogata infrastruktura hotelowo-gastronomiczna tego urokliwego miejsca.
Szacuje się, że do tej pory, w Pucharze Reksia wzięło udział ponad 3200 zawodników, a na żywo kibicowało im ponad 20 000 widzów!

Puchar Reksia to impreza w założeniu propagująca sporty zimowe, integrację społeczności narciarskiej, ideę fair play i hartowanie sportowego ducha w najmłodszych. Zawody odbywają się pod patronatem Jarosława Klimaszewskiego, Prezydenta Miasta Bielska-Białej, który w zeszłym roku zrobił Reksiakom niespodziankę wykonując inauguracyjny zjazd z Dębowca w stroju Reksia.
Imprezie patronuje też Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego i Helena Filek-Marszałek, założycielka Fundacji Reksia im. Heleny i Lechosława Marszałków.
Ważnym partnerem, bez którego Puchar Reksia nie odbywałby się z takim rozmachem, jest miasto Bielsko-Biała i Bielsko-Bialski Ośrodek Rekreacyjno-Narciarski i jego życzliwi przedstawiciele, dzięki którym organizacja zawodów przebiega szybko i bezproblemowo.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...