foto

Nowa propozycja AMBERKA pt. „Książki nie mają skrzydeł” – cudownie ilustrowana przez Rogério Coehlo, brazylijskiego ilustratora „Ośmiornicy na dachu”, nagrodzonego między innymi Złotym Medalem Independent Publishers Book Award i wspaniale rymowana przez Brynne Barnes – stanowi poetycki i inspirujący hołd złożony książkom.Opowieść „Książki nie mają skrzydeł” wprowadza do magicznego świata gdzie wszystko jest możliwe: wspinanie się po drabinach między chmurami, szybowanie na grzbiecie ptaka do fantastycznego miasta zegarów, wyprawa z piratami w głąb mórz i łodzią podwodną w baśniowe i bajeczne krainy.

Zachęcamy, by wspólnie z dzieckiem udać się w tę podróż z dwojgiem przyjaciół i dowiedzieć, że książka jest czymś więcej niż książką, bo:

Książka to rzeźba,
sztuka do czytania,
układanka, ale specjalna,
bo do rozkładania.
Wypełnia ci myśli,
w sercu się wyłania.
Zabieracie w podróż
od pierwszego zdania.

Oszałamiające kolorami i formami ilustracje ukazują bezgraniczną moc książek, która jest zawsze czymś więcej, bo kraina myśli nie ma granic.
Uczy wrażliwości, moralnych wartości i przede wszystkim wyobraźni, jaką otwiera przed nami:

Książka, która jest tylko książką,
gdy jej nikt nie czyta
i z nudów wrasta w półkę
ciągle nieodkryta.

Kiedy jest zamknięta
jak związana wstążką,
wtedy i tylko wtedy
jest jedynie… książką.

„Książki nie mają skrzydeł” to jedyna w swoim rodzaju zachęta do czytania i magiczny, poetycki, radosny hołd złożony książkom.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...