foto

Zakończyła się 3. edycja największego w Polsce konkursu ”literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem, organizowanego przez Wydawnictwo NOWA ERA. Wzięło w nim udział ponad 1 3oo dzieci z całego kraju!
Opowiadania 30 laureatów zostały wydane w książce „Wielka księga marzeń”.
Cały dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany Fundacji Mam Marzenie, a książkę można kupić już teraz w księgarni NOWEJ ERY.

W tegorocznej edycji konkursu „Popisz się talentem” uczniowie pisali opowiadania o wizycie w „Punkcie spełniania marzeń”. Temat przewodni jak zwykle przygotował pisarz Rafał Witek, który jest także stałym członkiem konkursowego jury. Opowiadania 30 laureatów konkursu – najmłodszych pisarzy w Polsce, zostały wydane w książce „Wielka księga marzeń”. Jest to nie tylko zbiór inspirujących i zwariowanych historii, ale także dowód na to, że dziecięca kreatywność i talent literacki nie mają granic.

- „Opisać swoje marzenia… to tylko z pozoru łatwe zadane. W rzeczywistości jest to zadanie wymagające talentu literackiego najwyższej próby. Należy ominąć mielizny oczywistości, truizmy i banały. Należy niejako “z zewnątrz” spojrzeć na to, co w nas najbardziej osobiste, nierzadko też najbardziej ukryte. Wszyscy nosimy w sobie marzenia, ale ilu z nas zdobyłoby się na odwagę, aby o nich napisać? Ilu potrafiłoby to zrobić w sposób zajmujący dla czytelnika? Laureatom naszego konkursu ta sztuka się udała!” – komentuje Małgorzata Jankowska specjalista ds. PR i komunikacji w wydawnictwie Nowa Era, członek jury konkursu „Popisz się talentem”.

Wszystkie zwycięskie opowiadania zamieszczone w „Wielkiej księdze marzeń” zostały przepięknie zilustrowane przez twórców zajmujących się na co dzień tworzeniem oprawy graficznej książek dla dzieci – Daniela Włodarskiego, Monikę Różę Wiśniewską i Przemysława Szukaja.

W tym roku pokonkursowa książka została także uzupełniona o dodatkowy rozdział – Poradnik marzyciela, czyli od marzenia do spełnienia. Jest to wyjątkowy przewodnik, który w prosty sposób pokazuje, jak każde dziecko może przybliżyć się do realizacji swojego marzenia.
Organizator konkursu zaprasza także wszystkie dzieci, by narysowały swoje marzenia i podzieliły się nimi z innymi – skany lub zdjęcia rysunków można wysyłać na adres talent@nowaera.pl.
Najciekawsze prace zostaną opublikowane na stronie konkursowej. Wielką księgę marzeń można kupić już teraz w księgarni internetowej Nowej Ery

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...