przyjaciele-misia-i-margolci

„Przyjaciele Misia i Margolci” to pierwsza tego typu realizacja w Polsce. Na potrzeby programu zostały stworzone unikatowe lalki typu muppet, dedykowane telewizyjnym produkcjom.
Projekty lalek są oparte na technice opracowanej w latach pięćdziesiątych przez Jima Hensona. Pozwala ona na precyzyjną animację lalki, co powoduje, że bohaterowie sprawiają wrażenie prawdziwych, żywych postaci.

„Przyjaciele Misia i Margolci” to zupełnie nowa wersja programu dla dzieci z udziałem kultowych bohaterów Telewizji Polskiej – Margolci i Misia.
W nowej serii do tytułowych postaci dołącza grono ich przyjaciół: zwariowany żuczek Żużu, zaczepny i zadziorny wiewiór Wiktor, niezwykle uzdolniona artystycznie pajęczyca Talentula i mała, bardzo wrażliwa muszka Bzyk.
Wszyscy bohaterowie to zabawki mieszkające w drewnianym domku, który został wybudowany jako prezent dla wnuków przez ukochanego dziadka Eugeniusza. Opiekuńczy i czuły dziadek Eugeniusz, pod nieobecność dzieci, opiekuje się wszystkimi maskotkami. Rozwiązuje ich problemy; kiedy potrzeba służy pomocą – tłumaczy podstawowe pojęcia i zjawiska.
Jednak to, że Eugeniusz przyjaźni się i rozmawia z zabawkami, jest wielką tajemnicą…

Oglądaj pilotażowy odcinek w Boże Narodzenie, 25 grudnia, o godz. 18.3o, a także 26. grudnia, również o godz. 18.3o.

4x3 Przyjaciele, odc. 1