al-chemik

„Al – chemik” to program edukacyjny, który wprowadza młodych widzów do świata nauki.
W fascynującą fabularyzowaną akcję i przygody bohaterów zgrabnie wpleciono wiedzę na temat praktycznego zastosowania chemii i fizyki a także widowiskowe eksperymenty, działające na wyobraźnię.

Wyobraźcie sobie, że gdzieś tam istnieje zupełnie inny wymiar rzeczywistości. A w tym wymiarze – tajemnicze królestwo, w którym swe rządy sprawuje piękna Królowa Kalina. Poza nią w tym królestwie spotykamy dwóch przezabawnych strażników – Mirmiła i Bartłomieja, Czarownicę Wandę, Henryka Złotego Gagatka i Króla Mateusza.
Brzmi interesująco? Owszem!
Ale dla nas ciekawie to za mało! Musi być ekscytująco! I tak też się dzieje, gdy do królestwa Królowej Kaliny przez przypadek trafia niezwykłej mądrości chemik o imieniu Al. To tytułowy Al – chemik. Jego wiedza i umiejętności całkowicie odmieniają dotychczasowe życie w królestwie.
I wiecie co? Odmienią również i Wasze! Wybuchające balony, egzotyczny glut, zielony ogień – to tylko niektóre z doświadczeń, jakimi zachwyci Was Al – chemik! Zapewniamy, że na każde będziecie czekać z wypiekami na twarzy.
I nawet nie zauważycie, że przy okazji dobrej zabawy, stajecie się coraz mądrzejsi i mądrzejsi.
Wszak od wieków wiadomo, że najlepsza nauka odbywa właśnie poprzez zabawę. Ta zasada obowiązuje absolutnie w każdym wymiarze rzeczywistości!
A więc niezależnie od tego, gdzie się obecnie znajdujecie – dobrej zabawy!

Oglądaj w TVP ABC w każdą sobotę o godz. 13.oo