foto

Jeśli ktoś z Państwa szuka upominku dla samodzielnie czytającego dziecka, rekomendujemy nowość wydawnictwa AWM – „Misja: Uwolnić rodziców – Filipiny”. Książka ukazała się w serii DZIECIAKI na TROPIE.

„Misja: Uwolnić rodziców – Filipiny” to porywająca powieść przygodowa dla dzieci, które samodzielnie czytają. Uczy logicznego myślenia i pokazuje znaczenie współdziałania, kreatywności, odwagi i umiejętności przezwyciężania słabości.
Opis wydarzeń jest zilustrowany humorystycznymi rysunkami.
Młodzi czytelnicy znajdą w tekście wyjaśnienia trudniejszych pojęć i angielskich wypowiedzeń.
Na końcu książki są pytania dotyczące przebiegu akcji, które pozwalają dziecku sprawdzić, na ile uważnie zapoznało się z misją piątki dzieciaków.

W Polsce właśnie trwają ferie zimowe, podczas których trzy zaprzyjaźnione rodziny wybierają się na leniwe wakacje pod palmami. Kierunek? Filipiny. Po kilkunastu godzinach lotu, kilku przesiadkach i nieprzypadkowym spotkaniu z mężczyzną z tatuażem, docierają do celu podróży –na rajską wyspę Palawan. Jeszcze tylko szybki transfer z prowizorycznego lotniska do hotelu i będzie można wypoczywać…
Wykorzystując wolny czas, dzieciaki postanawiają pobawić się w chowanego. Zuzanka liczy, a rodzeństwo – Kina i Kacpi i bliźniaki – Patka i Max rozbiegają się po okolicy. – …dziewięćdziesiąt dziewięć, sto. Szukam! – woła dziewczynka i rusza na poszukiwanie przyjaciół. Gdy znika rodzicom z oczu, na wyspie rozlega się ryk silnika. Na teren wjeżdża rozpędzona furgonetka. Niestety, rodziny nie pojadą nią do hotelu. W niechcianą podróż udadzą się tylko rodzice…Co się wydarzy?

Jak dzieci poradzą sobie w egzotycznym kraju?
Dlaczego spotkanie z mężczyzną z tatuażem nie było przypadkowe? I wreszcie, gdzie odjechali rodzice?

Tego czytelnicy dowiedzą się z książki!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...