foto

Uwaga! Uwaga! Pełne upominków mikołajki tylko w TVP ABC.
6 grudnia, w dniu tak lubianym przez dzieci, już tradycyjnie zorganizowaliśmy konkursowy maraton.
Zabawa w zgadywanki zaczęła się o godz. 9.oo, a zakończyła o godz. 19.oo.

Ten dzień upłynie pod hasłem „Czy znasz TVP ABC?”.
Odbędzie się dziesięć minikonkursów. Adresujemy je do dzieci w wieku
od 2 do 16 lat.

Od godz. 9.oo do godz. 18.oo, na tej stronie ukażą się pytania – co godzinę jedno. , oczywiście związane z naszymi programami, ulubionymi bajkami i ich bohaterami.
Odpowiedź na zagadkę z danej godziny trzeba do nas przesłać w ciągu
60 minut od jej ogłoszenia, mailem na adres abc@tvp.pl.
Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi, które dostaniemy w regulaminowym czasie (60’) Redakcyjne Jury losowo wyłoni trzydzieścioro laureatów.
I tak co godzinę.
Ostatnie, dziesiąte pytanie zadamy o godz. 18.oo.
Zatem obdarujemy 3oo dzieci.
Nagrodami głównymi w minikonkursach będą gry planszowe lub układanki (można je obejrzeć na zdjęciach) i książki, a do każdego prezentu dołączymy gadżet TVP ABC: breloczek z Anakondą, Boćkiem lub Cielaczkiem albo kubeczek czy parasol lub koszulkę albo notesik – samoprzylepne karteczki, smycz.

Wyniki konkursu, czyli listy laureatów opublikujemy na tej stronie.

Uwaga!!! – podajemy instrukcję, dotyczącą maila z odpowiedzią:
1. W temacie maila wpisujemy godzinę, o której dane pytanie pojawiło się na stronie np. godz. 9.oo.
2. W treści maila podajemy odpowiedź na pytanie z danej godziny.
3. W treści maila również wpisujemy: imię, nazwisko, wiek dziecka i adres korespondencyjny.
4. Mail musi zostać wysłany przed upływem godziny od ogłoszenia danego pytania, czyli w wypadku pytania z godz. 9.oo, wiadomość trzeba do nas przesłać najpóźniej do godz. 10.oo (będzie brana pod uwagę godzina wpłynięcia maila do skrzynki abc@tvp.pl)
5. Niespełnienie któregokolwiek z punktów tej instrukcji będzie traktowane jak zła odpowiedź!

Oczywiście w wypadku dzieci poniżej 13 lat, mail w ich imieniu mogą wysłać wyłącznie rodzice (opiekunowie prawni).

Pytanie – godz. 9.oo

Jak ma na imię żółty, włochaty prowadzący program „Studio ABC”?
Odpowiedź – Prowadzący „Studio ABC” ma na imię Wiadomirek.

Na pytanie z godz.9.oo napłynęło 1152 maile z odpowiedziami. Wśród laureatów znaleźli się:
1. Michał Koliński, 5 lat, Wielki Komorsk
2. Szymon Bies, 2 latka, Andrychów
3. Maciej Stolc, 2,5 roku, Bytów
4. Antonina Nowacka, 5 lat, Warszawa
5. Lena Adolska, 7 lat, Dęby
6. Oliwia (7 lat), Patrycja (4 lata) i Dawid (2 latka) Gromko, Białystok
7. Ewa Wypiór, 2 latka, Sośnie
8. Klaudia Zięba, 5 lat, Rzeszów
9. Matylda Śruba, 3 lata, Zagórów
10. Bartłomiej Basiński, 3 latka, Przemęt
11. Wiktoria Kopeć, 5 lat, Opole
12. Franciszek Sprownik, 4 lata, Zebrzydowice
13. Filipek Kumor, 3,5 roku, Wysoka Lelowska
14. Anna Lesisz, 7 lat, Majdan Sobolewski
15. Staś (5 lat) i Antosia 3 latka, Alwernia
16. Kacper Dąbrowski, 7 lat, Świecie
17. Patryk Ziąber, 4,5 roku, Przemyśl
18. Nikodem Kaczmarski, 3 latka, Jeżówka
19. Wiktoria Niewęgłowska, 2,5 roczku, Paszki Małe
20. Blanka Kiełbik, 4 lata, Piotrków Trybunalski
21. Kacper Rózicki, 9 lat, Dzierzgowo
22. Adaś Gonciarz, 3 latka, Przysiek
23. Michał Warsztocki, 11 lat, Siedlce
24. Filip Popiel, 6 lat, Nowe Zawady
25. Gabrysia Bujak, 4 lata, Wola Kalinowska
26. Paweł Dach, 4 lata, Jelenia Góra
27. Kacperek Rybkowski, 5 lat, Nowa Wieś
28. Agata Żarna, prawie 7 lat, Kikowo
29. Natan Maćkowiak, 4 lata, Piotrków Trybunalski
30. Aniela Roskal, 4 lata, Żuława

Pytanie – godz. 10.oo

Prezentem na mikołajki od TVP ABC (dziś emitujemy 1. odcinek) jest polski serial, który powstał na podstawie serii książek uwielbianych przez dzieci o wesołym wikingu. Jaki jest tytuł tego serialu?
Odpowiedź – 6 grudnia o godz. 11.35 w TVP ABC można było obejrzeć 1. odcinek polskiego serialu animowanego „Wiking Tappi”, zrealizowanego na podstawie książek Marcina Mortki.

Pytanie z godz. 10.oo cieszyło się jeszcze większką popularnością. Dostaliśmy 1456 maili z odpowiedziami.
Laureatami są:
1. Wojtek Rogoziński, 10 lat, Rzeszów
2. Michalinka Czemierska, 2,5roku, Łuków
3. Szymon Tomczuk, 4 lata, Grudziądz
4. Róża Rocka, 7 lat, Warszawa
5. Oleńka Kukioła, 6 lat, Bielsko-Biała
6. Henryk Kapustka, 4 lata, Rzeszów
7. Leo Rocki, 3 latka, Gorzyce
8. Radek Cygert, 6 lat, Somonino
9. Patrycja Lisowska, 10 lat, Bolesławiec
10. Julek Rutkowski, 2 latka, Skórzewo
11. Szymon Woronko, 5 lat, Drahle
12. Ewa Kuberska, 7 lat, Bielsko-Biała
13. Amelia Skowroń, 6 lat, Przedmieście Bliższe
14. Wojciech Martynek, 5 lat, 43-460 Wisła
15. Ola Maślona, 6 lat, Spytkowice
16. Kinga Marciszewska, 6 lat, Naruszewo
17. Alicja Pływacz, 4 lata, Siedlce
18. Anna Klewek, 9 lat, Ogrodniki
19. Oliwia Pniewska, 6 lat, Płock
20. Konrad Ławiński, 3,5 roku, Łódź
21. Staś Nischnik, 2 lata, Gdynia
22. Franciszek Bogusz, 5 lat, Ulan Mały
23. Ines Bilska, 5 lat, Chodzież
24. Amelia Kamińska, 5 lat, Żyrardów
25. Dorian (2 lata) i Oliwier (4,5 roku) Michalscy, Gaj
26. Tomuś Wójcik, 4 lata, Transbór
27. Krzyś Kakuba, 8 lat, Nowy Sącz
28. Kornelka Występek, 4 lata, Krosno
29. Dawid Majkowski, 4 lata, Krasnobród
30. Maksymilian Nowicki, 8 lat, Poznań

Zadanie – godz. 11.oo

Wymień co najmniej trzy gatunki zwierząt, które tej jesieni były bohaterami programu „Zagadki zwierzogromadki”.
Odpowiedź – W „Zagadkach zwierzogromadki” opowiadaliśmy o: alpakach, gibonach, fokach, kotach, papugach, koniach huculskich, psach rasy polski spaniel myśliwski, ryjówce malutkiej, kozach i lemurach katta.

O godz. 11.oo też napłynęło bardzo dużo odpowiedzi – 1337 maili
W gronie laureatów znaleźli się:
1. Jaś Żur, 4 lata, Skoczów
2. Kinga Kwiatkowska, 2 latka, Kraków
3. Karolina Przygodzka, 11 lat, Warszawa
4. Adam Napora, 6 lat, Knurów
5. Kubuś Kuleczka, 4 lata, Rogowo
6. Kasia Turowska, 2 latka, Warszawa
7. Iga Hefta, 4 lata, Rożental
8. Zosia Pisarska, 2.5 roku, Litwinki
9. Zuzia Engiel, 6 lat, Kurnos Pierwszy
10. Fabian Góral, 4 lata, Olkusz
11. Filip (3 latka) i Adrian (5 lat) Dyrkowie, Przyszowa
12. Robert Rutkowski, 6 lat, Białystok
13. Aleksander Wałachowski, 6 lat, Warszawa
14. Krystian Glanowski, 6 lat, Pruchna
15. Antonina Machowicz, 5 lat, Kalisz
16. Damian Czerniak, 6 lat, Parczew
17. Paulina Kosicka, 7 lat, Wolsztyn
18. Karol (4 lata) i Julcia (7 lat) Kutyła, Stalowa Wola
19. Julia Świątkowska, 7 lat, Kaczki Średnie
20. Elżbieta Łukasik, 2 latka, Ustroń
21. Aleksandra Porwit, 7 lat, Tychy
22. Gabriel Lubak, 5 lat, Ząbki
23. Bartosz Adamczyk, 6 lat, Okrzeja
24. Julia Michalik, 6 lat, Oborniki Śląskie 25. Antoś Smolik, 5 lat, Lanckorona
26. Ola Kędzior, 4,5 roku, Mielec
27. Alicja Kamińska, 3,5 roku, Działdowo
28. Piotr Rendaszka, 3 latka, Sulbiny
29. Marcel Szynszecki, (3 latka, Swarzewo
30. Oliwia Jarysz, 3 latka, Dobieżyn

Pytanie – godz. 12.oo

Jakie jest ulubione danie Betamesza, jednego z bohaterów serialu „Artur i Minimki”?
Odpowiedź – Ulubione danie księcia Betamesza to jaja ważek.

Pytanie zadane o godz. 12.oo okazało się jednym z trudniejszych w mikołajkowej zabawie. Dostaliśmy tylko 544 1. Jasmina Fijałkowska, 7 lat, Chłopiny
2. Cyprian Gierula, 4 lata, Poraż
3. Nadia Maciejewska, 3,5 roku, Kraków
4. Szymon Piotrowicz, 13 lat, Bydgoszcz
5. Wiktoria Klimaszewska, 13 lat, Pratków
6. Dawid Biernacki, 4 lata, Błędowo
7. Szymon Siennicki, 4 lata, Rybie
8. Ola Stępka, 6 lat, Głużek
9. Jan Pawełczyk, 6 lat, Środa Wielkopolska
10. Zuzanna Mroczek, 5 lat, Dankowice Pierwsze
11. Piotrek Książek, 6 lat, Kraków
12. Franciszek Pękala, 3 latka, Radom
13. Gabrysia Cyganik, 9 lat, Kraków
14. Natan Bodo, 2 latka, Młyniec Drugi
15. Sylwia Cieślak, 6 lat, Łódź
16. Aleksander Spychalski, 5 lat, Chodzież
17. Martyna Staroń, 4 lata, Brzyska Wola
18. Magdalena Gleba, 9 lat, Olsztyn
19. Katarzyna Wojtas, 9 lat, Męcina Mała
20. Wojciech (10 lat) i Melania (10 lat) Otłowscy Suwałki
21. Zuzia Grodzka, 3,5 roku, Tchórznica Szlachecka
22. Bogunia Benedykciuk, 4 latka, Tchórznica Włościańska
23. Antoni Zientarski, 5 lat, Warszawa
24. Matylda Drozdowska, 8 lat, Opalenica
25. Iga Strójwąs, 2 latka, Warszawa
26. Igor Przytarski, 7 lat, Gdańsk
27. Michał Witaszek, 6 lat, Radgoszcz
28. Filip Kacprzyk, 5 lat, Łódź
29. Lena Durajczyk, 4 lata, Wrocław
30. Mikołaj Sirant, 5 lat, Brzeg Dolny

Pytanie – godz. 13.oo

Jaki tytuł nosi program, w którym występują dwie animowane postacie – niesforne stworki – Figu i Migu?
Odpowiedź – To muzyczny program pt. „Figu Migu”

Pytanie z godz. 13.oo nie sprawiło kłopotów. Znów liczba maili z rozwiązaniami przekroczyła 14oo – dokładnie dostaliśmy 1406 odpowiedzi.
1. Gabrysia Lany, 6 lat, Kraków
2. Jasio (5 lat) i Zuzia (2 latka) Gorzkiewicz, Bronisin Dworski
3. Franciszek Sobczyk, Kazimierz Dolny
4. Mikołaj Krysta, 7 lat, Skoczów
5. Franek Filek, 4,5 roku, Wadowice
6. Piotrek Kaczkowski, 8 lat, Górowo Iławeckie
7. Kajetan Olczyk, 4 lata, Koniecpol
8. Maria Abram, 5 lat, Darłowo
9. Dawid Mamrowicz, 6 lat, Uherce Mineralne
10. Antoni Włusek, 3 latka, Zdrzewno
11. Wiktoria Żmuda, 2 latka, Wadowice
12. Sonia Grela, 6 lat. Krzanowice
13. Nikola Wira, 8 lat, Dalków
14. Anna Strzelecka, 10 lat, Darłowo
15. Wiktor Skubisz, 4 lata, Lubartów
16. Maja Korusiewicz, 6 lat, Łódź
17. Monika Bielawska, 7 lat, Skierniewice
18. Ania Ogiela, 6 lat, Połomia
19. Julia Burakowska, 5 lat, Stawnica
20. Dominika Kurek, 9 lat, Kępa Kolonia
21. Oliwia Fidut, 6 lat, Księżopole Komory
22. Natalka Bomba, 4 lata, Krapkowice
23. Marysia Radka, 7 lat, Szafranki
24. Aleksandra Gdaniec, 4 lata, Siemiatycze
25. Patryk Jarzynka, 6 lat, Klementowice
26. Emilka Staszak, 4 lata, Biała Niżna
27. Alicja (3 latka) i Julia Kasza (2 latka). Mikołów
28. Nadia Panek, 5 lat, Jastrzębie
29. Hanna Nowak, 4 lata, Węgorzewo
30. Maja Stachnik, 7 lat, Sędziszów

Pytanie – godz. 14.oo

Która z postaci w serialu „Głębia” ma swój internetowy program?
Odpowiedź – Swój internetowy program ma Devil Daniels – znany w Internecie odkrywca, badacz mórz, który zrobi wszystko dla sławy.

Pytanie z godz. 14.oo również okazało się trudne. Do skrzynki abc@tvp.pl napłynęło tylko 746 maili z odpowiedziami.
Laureatami są:
1. Filip Staniszewski, 6 lat, Mąkolin
2. Marek Benysek, 8 lat, Leszno
3. Zosia Nowakowska, 3 latka, Kościerzyna
4. Krzysztof Lizak, latka, Lachowice
5. Arkadiusz Kapłon, 2 lata, Wierzchosławice
6. Kinga Zaremba, 11 lat, Leszno
7. Bartosz (13 lat) i Igor (11 lat) Niemczykowie, Kościerzyna
8. Stanisława Benysek, 4,5 roku, Chróścina
9. Krzyś Kapustka, 6 lat, Kraków
10. Mikołaj Grześkowiak, 7 lat, Leszno
11. Milenka Żygadło, 5 lat, Dzierżoniów
12. Kacper Olek, 2 latka, Piła
13. Kinga Borzyńska, 7 lat, Bochnia
14. Szymon Koprianiuk, 8 lat, Radzyń Podlaski
15. Milenka Hirny, 3,5 roku, Wrocław
16. Agnieszka Byrczak, 8 lat, Myślec 17. Ania Mazur, 6 lat, Kamionka Stara
18. Emilka Bartecka, 7 lat, Jastrzębie Zdrój
19. Tymon (6 lat) i Tobiasz (2 latka) Janiszewscy, Stary Sielc
20. Natalia (3 latka) i Oliwier (6 lat) Bystros, Warszawa
21. Magda Raszkiewicz, 6 lat, Cimochy
22. Bartuś (4 latka) i Dominiczek (2 latka) Zielińscy, Chmielów
23. Elżbieta Rogozińska, 8 lat, Rzeszów
24. Olaf (8 lat) i Filip (4 lata) Teleonowie, Parczew
25. Alina Oko, 2 latka, Kielce
26. Marcelina Wiesiołek, 10 lat, Olsztyn
27. Aleksandra (6 lat) i Bartek (7,5 roku) Tołczyk Mysłowice
28. Antoni Matysik, 2 lata, Miasteczko Śląskie
29. Zuzanna Serewiś, 8 lat, Szczecin
30. Szymon Orzeł, 5 lat, Warszawa

Pytanie – godz. 15.oo

Jak nazywa się wyspa, z której pochodzą Gormiti?
Odpowiedź – Gormiti pochodzą z wyspy GORM.

1322 to liczba maili z odpowiedziami na pytanie, które ukazało się o godz. 15.oo.
Juty wylosowało następujące dzieci:
1. Oliwia Chacińska, 3 latka, Chełmno
2. Katarzyna Dejewska-Senska, 7 lat, Bysławek
3. Sebastian Grala, prawie 3 latka, Targowo
4. Adrian Grajek, 8 lat, Słupca
5. Amelia Konicka, 4 lata, Aleksandrów Łódzki
6. Hania (12 lat) i Lili (5 lat) Tokarczyk Gliwice
7. Maksiu Janicki, 6 lat, Ujazd
8. Miłosz Kiełb, 5 lat, Bratkowice
9. Antoni Niewirowski, 2 lata, Warszawa
10. Franciszek Tokarczyk, 5,5 roku, Pisarzowa
11. Filip Szczepaniak, 3,5 roku, Wilkowyja
12. Julia Tuszyńska, 9 lat, Sopot
13. Piotr Wilk, 3 latka, Złoczew
14. Maja Łoszyńska, 8 lat, Żółwia Błoć
15. Alicja Kondracka, 3 latka, Gdańsk
16. Ignaś Kalicki, 2,5 roczku, Pisanica
17. Marcelina Siemionek, 2 latka, Łuków
18. Wojciech Jackiewicz, 8 lat, Buraki
19. Pola Kamińska, 6 lat, Mosina
20. Paweł Kosak, 4 lata, Warszawa
21. Pawel Mrozek, 3 latka, Lelis
22. Kuba Bodzioch, 2 latka, Kielce
23. Natalia Kusy, 6 lat, Krzyżanowice
24. Florian (5 lat) i Anna(2 latka) Szenfelder, Dobrzeń Wielki
25. Hanna Jurczyńska, 7 lat, Łask
26. Andrea Hapon, 7 lat, Gliwice
27. Ala (3 lata) i Olek (7 lat) Wiśniewscy Milanówek
28. Beatka Bartkowiak, 5 lat, Kcynia
29. Karina Odjas, 6 lat, Gdańsk
30. Natalia Kmieć, 5 lat, Biłgoraj

Pytanie – godz. 16.oo

Od którego roku w TVP ABC jest emitowany program „Zwierzaki Czytaki”?
Odpowiedź – Program „Zwierzaki Czytaki” jest emitowany od 2017 roku, od jesieni.

Na pytanie z godz. 16.oo wpłynęło 1263 maili z odpowiedziami.
Laureatami są:
1. Emilka (2,5 roku) i Dawidek (6 lat) Bihunowie, Kraków
2. Blanka Szulist, 3,5 roku, Mieroszów
3. Jaś Wachnicki, 4 lata, Kraków
4. Jakub Czernek, 10 lat, Nowa Wieś Szlachecka
5. Tomasz Zakuła, 12 lat, Libiąż
6. Anna Gołdyn, 6 lat, Donosy
7. Oliwia Baran, 8 lat, Czarna
8. Piotr (6 lat) i Szymon (2 latka) Jabłońscy, Śniadówka
9. Ela Baran, 7 lat, Alwernia
10. Julian Bączkowski, 3 latka, Rokitki
11. Michalina Andrzejewska, 7 lat, Koszuty
12. Maksymilian Szota, 4 lata, Katowice
13. Amelka Wysocka, 5 lat, Biernatki
14. Laura Brzozowska, 7 lat, Ostrołęka
15. Wojtek Szemraj, 3 latka, Rucewo
16. Filip Hajduk, 3 latka, Zborczyce
17. Aleksandra Jesiak, 6 lat, Niedźwiadki
18. Antoś Zub, 4 lata, Siedliska Sławęcińskie
19. Wojciech Śliwka, 3 latka, Kłodawa
20. Julia Kolczyńska, 4 lata 11 miesięcy, Żyrardów
21. Julia Domżalska, 5 lat, Różan
22. Milenka Janowska, 5 lat, Giżycko
23. Kamila Gąsiorowska, 3 latka, Kcynia
24. Wojciech Warchoł, 2,5 roczku, Nisko
25. Maciej Śliz, 4 lata, Cierchy
26. Piotr Marquardt, 7 lat, Gdańsk
27. Marta Kaczmarek, 8 lat, Gostyń
28. Piotr Łojek, 6 lat, Szczecin
29. Julia (3 latka) i Maja (5 lat) Majerskie, Baczyn
30. Julia Siwek 3,5 roku, Stary Miastków

Zadanie – godz. 17.oo

Wymień co najmniej trzy tytuły animacji emitowanych w TVP ABC, których bohaterowie mają zdolność transformacji.
Odpowiedź – Te animacje to m.in. Super Wings, Robot Trains, Rescue Bots Academy, Dinotrux, Rescue Bots, Transformers: Robots in disguise...

Na pytanie zadanie o godz. 17.oo nadesłano 1126 maili z odpowiedziami.
Nagrodzonymi są:
1. Szymon Jakuszko, 6 lat, Terespol
2. Teresa Rusakiewicz, 10 lat, Gorzów Wlkp.
3. Szymon Grodzki, 13 lat, Łódź
4. Szymon Wirkus, 2 lat, Chojnice
5. Szymon Krawczyk, 3 latka, Błonie
6. Adaś Chwała, 5 lat, Kruszewiec
7. Szymon Marciniak. 4 lata, Kamień
8. Kamilka Kamińska, 9 lat, Smoryń
9. Szymon Czupiał, 8 lat, Kędzierzyn
10. Szymon Maleszyk, 5,5 roku, Lublin
11. Mikołaj Sielski, 6 lat, Kętrzyn
12. Michalina (10 lat) i Aleksandra (13 lat) Lipińskie, Lublin
13. Szymon Plata, 8 lat, Stronie
14. Julia (8 lat) i Szymon (4 lata) Trochimczyk, Wasilków
15. Zuzia (5 lat) i Michał (3 latka) Pasławscy, Olsztyn
16. Karolina Rafalska, 14 lat, Biała Podlaska
17. Rafał Gruszczyński, 5 lat, Bełchatów
18. Teresa Górska, 5 lat, Suwałki
19. Dawid (5 lat) i Łukasz (7 lat) Antolakowie, Kętrzyn
20. Kasia Ślipska Wrocław
21. Krzysztof (11 lat) i Alicja (13 lat) Grzelakowie, Zabrze
22. Krzysiu Działo, 6 lat, Trzciana
23. Kasia Dzikowska, 5 lat, Międzyzdroje
24. Ania Dziedzic, 10 lat, Niegowić
25. Dawid (7 lat) i Kuba (2 latka) Pelcowie, Zabrze
26. Kinga (5 lat) i Klaudia (2,5 roku), Bystra
27. Leon Poręba, 2,5 roku, Nowy Sącz
28. Nikola Zwara, 3 lata, Kościerzyna
29. Aleksander Jankowski, 5 lat, Ostrowite
30. Karolina Kościółek, 9 lat, Kamionka Wielka

Zadanie – godz. 18.oo

Podaj tytuł animacji, która za kilka dni będzie miała swoją polską premierę po Wieczorynce?
Odpowiedź – To historia powstała np. książki słynnej szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren pt. „Ronja, córka zbójnika”.

I ostatnie pytanie – zadane o godz. 18. W skrzynce abc@tvp.pl znalazło się 972 maili.
I ostatnia trzydzieska mikołajkowych laureatów:
1. Karol Paterski, 4 lata, Grębów
2. Kinga Tomanik, 7 lat, Katowice
3. Wojciech Rabęda, 2 lata, Żory
4. Joanna Huta, 7 lat, Sieniawa
5. Kasia Król, 8 lat, Zagórzany
6. Łukasz Dołgowski, 6 lat, Protowo
7. Lidia Łukasz, 7 lat, Medynia Głogowska
8. Łukasz Kryś, 7 lat, Kębłowo
9. Adaś Szczur, 5 lat, Warszawa
10. Zosia Cudak, 5 lat, Stronie
11. Łukasz Graczyk, 5 lat, Zgoda
12. Aleksandra (7 lat) i Krzyś (6 lat) Wójcikowie, Siedlce
13. Olga (6 lat) i Mateusz (3 lata) Marzec, Lipnica Dolna
14. Amelia Kupska, 4 latka, Bychlew
15. Łukasz Deda, 10 lat, Lipinki
16. Mateusz (9,5 roku) i Maksymilian (2 latka) Szkatulscy, Janowiec Wielkopolski
17. Mateusz Musiał, 5 lat, Bydgoszcz
18. Mateusz Tomaszek, 7 lat, Węgierska Górka
19. Mateusz Wojnicz, 3 latka, Bartoszyce
20. Oskar Ziobrowski, 7 lat, Bojanice
21. Mateusz (10 lat) i Maja (3 latka) Rausowie, Jędrzejów
22. Mateusz Prałat, 5 lat, Gostyń
23. Marta Woźniak, 2,5 roku, Gowidlino
24. Aleksander Gajowy, 8 lat, Knurów
25. Marysia Sobolewska, 3 latka, Jelenia Góra
26. Simon Botros, 5 lat, Kraków
27. Helena Mey, 5 lat, Ustroń
28. Mikołaj Miętus, 2,5 roczku, Warszawa
29. Jonas Froncala, 3 latka, Kołobrzeg
30. Kamil Rodzinka, 9 lat, Głębokie

pozostałe aktualności