foto

SCENA Elffów to autorski projekt teatralny skierowany do rodzin.
Działa od 2011 r., tworząc profesjonalne spektakle dla dzieci w różnym wieku. Inspiracją jest klasyka światowej literatury i muzyki – dzieła J.CH. Andersena, W.A. Mozarta czy A.de Saint -Exupery-ego.
Jesienne i zimowe weekendy to znakomity czas na rodzinne wyjścia do teatru, a Scena Elffów zaprasza z wizytą do świata lalek!

Najmocniejszą stroną Sceny Elffów są lalki – małe dzieła sztuki. Delikatne marionetki, wesołe pacynki, rozgadane muppety wciągają młodych widzów w magiczny świat.
W tym wyjątkowym teatrze nie uznaje się podziału na scenę i widownię – publiczność śpiewa, klaszcze i decyduje o losach bohaterów, dzięki czemu spektakl jest okazją do wspólnej zabawy dla całej rodziny.

Scena Elffów ma w repertuarze 9 spektakli. Wszystkie przedstawienia można obejrzeć na Scenie SPATiF mieszczącej się w legendarnym Klubie SPATiF w Warszawie, a także w Teatrze Kwadrat i w Otwartej Rampie.
Elffy jednak lubią podróżować!

Dyrektorką artystyczną Sceny Elffów jest Ania Polarusz – aktorka, reżyserka, projektantka lalek. Absolwentka Uniwersytetu Kultury i Sztuk Pięknych w Kijowie, która zdobyła doświadczenie w Kijowskim Państwowym Teatrze Marionetek. Zrealizowała kilkadziesiąt spektakli i warsztatów teatralno-plastycznych dla dorosłych i dzieci.
Jest założycielką galerii ANI-RUSZ.
Lalki swojego autorstwa wystawiała w Polsce, Czechach i Belgii.
Współpracuje z Teatrem Rampa, Teatrem Kwadrat i ze Sceną SPATiF.CALINECZKA
Na świat przedstawiony w baśni Andersena spojrzymy z dwóch stron: oczyma dojrzałej kobiety i małej dziewczynki. Dźwięki fortepianu w magiczny sposób łączą te dwie postacie, a lalkowa forma przybliża ich historię dzieciom.
„Calineczka" Ani Polarusz to artystyczny eksperyment, w którym przegląda się nasza rzeczywistość.
Spektakl trwa 50 minut I jest rekomendowany dla dzieci w wieku 5+.


CUDNY DZIEŃ z muzyką Mozarta
Gęsiorek Eugeniusz zagęga i zaśpiewa wraz z Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem. „Cudny dzień” to koncertowe popisy w wykonaniu marionetki prowadzonej przez tajemniczą Ktośkę i dużo, dużo zabawy dla najmłodszych.
Przedstawienie trwa 45 minut. Z pewnością spodoba się nawet trzylatkom i oczywiście nieco starszym dzieciom.Kiedy pada śnieg
Przygotujcie czapki, szaliki i rękawiczki niezbędne do zimowych zabaw! W atmosferze radości, wspólnych śpiewów i pląsów najmłodsi poznają sekrety zimy i pomogą Bałwankowi znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytanie...
„Kiedy pada śnieg” to czterdziestopięciominutowa zimowa bajka na widzów (nawet trzyletnich) i marionetki.
Królowa Śniegu
Marionetki, muzyka i jedna z najpiękniejszych baśni H. Ch. Andersena – to zestawienie, które na pewno zachwyci wszystkie pięciolatki I starsze dzieci.
Ten interaktywny spektakl jest doskonałą okazją do wprowadzenia najmłodszych w świat teatru. Opowiada historię dwóch miłości. Tej ciepłej – Gerdy i Kaja i całkiem innej... – mroźnej.
Kim jest Królowa Śniegu?
Na to pytanie widzowie spróbują odpowiedzieć sami.Księżniczka na ziarnku grochu
Jak poznać prawdziwą księżniczkę? Kto komu pierwszy się kłania i czym jest królewski orszak? Nawiązując do etykiety dworskiej aktorzy wraz z dziećmi budują teatralne sytuacje na podstawie znanej baśni Andersena. Słowo, wyobraźnia, lalka i piosenka zamienią świat dawnych dworskich rytuałów w doskonałe pole do zabawy.
Ten trwający 50 minut spektakl przygotowano z myślą o pięciolatkach i starszych dzieciach.

Muzyka o Małym Księciu
Ania Polarusz – autorka scenariusza, reżyser i twórczyni lalek – w oparciu o książkę Antoine'a de Saint Exupery'ego „Mały Książę” stwarza okazję, by sobie przypomnieć co jest najważniejsze, choć niewidoczne dla oczu..
To Klasyka światowej literatury w towarzystwie lalek i muzyki na żywo, adresowana do dzieci, które skończyły 6 lat.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...