foto

Za oknem jesień, za pasem zima...
Czy to jest dobry czas na odkrywanie przyrody? Tak, najlepszy!
Zachęcamy dzieci i dorosłych do sięgnięcia po książki Wydawnictwa JEDNOŚĆ i bliższego poznania małych zwierząt mieszkających tuż obok nas: w ogrodzie, na łące, w lesie, w parku...
Wiosną i latem – z zapasem przyrodniczej wiedzy – wypatrzycie i usłyszycie ich tam dużo więcej niż dotychczas.

Książki z serii „Przyroda to przygoda” opowiadają o tym, co w przyrodzie piszczy, fruwa, biega, skacze, pełza, kumka, śpiewa i skrzeczy.
Przepiękne, bliskie rzeczywistości ilustracje są znakomitym dopełnieniem krótkich opowiadań i pokazują, jak mieszkają i co robią małe zwierzęta, a także czym pszczoła różni się od osy, zając od królika a żmija od zaskrońca.

Ale to nie wszystko.
Do każdej książki jest dołączona płyta z słuchowiskiem pełnym odgłosów natury.
Oglądanie szczegółowych obrazków i jednocześnie wsłuchiwanie się w rozmaite dźwięki przyrody to wspaniała przygoda!

W skład tej fascynującej serii wchodzą 3 książki. „Sikorka i jej przyjaciele”
Kto tak ćwierka w ogrodzie?
Gdzie mieszkają ptaki i dokąd odlatują na zimę? Skąd się biorą pisklęta? Czy mewy śmieszki potrafi się śmiać?
Dzieci mogą obejrzeć kolorowe obrazki w książce, posłuchać opowiadania z wieloma ciekawostkami i przekonać się, jak wiele wspaniałych ptaków możesz zobaczyć i usłyszeć w Polsce.
Na dołączonej do książki płycie CD znajduje się słuchowisko z rozmaitymi odgłosami przyrody i mały atlas ptaków do nauki ich rozpoznawania.

„Biedronka i inni mieszkańcy łąki”
Co lubi jeść biedronka? Skąd się biorą barwne motyle? Jak w środku wygląda norka królika? Dlaczego jaszczurka gubi ogon?
Młodzi czytelnicy mogą obejrzeć kolorowe ilustracje w książce, posłuchać opowiadania o małych zwierzętach z wieloma ciekawostkami i dowiedzieć nie tylko, co w trawie piszczy.
Na dołączonej do książki płycie CD jest słuchowisko z rozmaitymi odgłosami przyrody i pytania sprawdzające wiedzę o małych mieszkańcach naszych łąk.

„Pszczoły i ich niezwykły świat”
Ta wyjątkowa książka zaprasza na spotkanie z przyrodą, która nas otacza. Bliskie rzeczywistości, piękne ilustracje przedstawiające pszczoły miodne w ich niezwykłym świecie i przyjazny dzieciom tekst zawierający mnóstwo wiadomości to prawdziwa gratka dla małych badaczy i miłośników przyrody.
Młodzi czytelnicy dowiedzą się, gdzie mieszka pszczela rodzina? Skąd się biorą małe pszczółki? Dlaczego pszczoły miodne zbierają nektar i pyłek kwiatowy? Jak powstaje miód?
Na dołączonej do książki płycie CD znajduje się interesująco opowiedziana historia, której towarzyszą odgłosy przyrody. Dzięki temu dzieci poznają otaczający je świat i nauczą się wsłuchiwać w jego przebogate dźwięki.
Książka jest podzielona na 13 krótkich rozdziałów. Każdy z nich wraz z nagraniem odtworzonym z płyty CD to wspaniała lekcja przyrody. Może ją przeprowadzić zarówno nauczyciel w szkole lub w przedszkolu, jak i rodzice bądź opiekunowie w domu. To zachęta do obserwowania i pokochania najbliższej przyrody.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...