foto

Siedmiolatkom i starszym dzieciom rekomendujemy nowość wydawnictwa AMBER – książkę „Hania i Szkarłatna Parasolka” Carrie Burnell z ilustracjami Laury Ellen Anderson. To pierwszy tom magicznej serii i wspaniały początek czytelniczej przygody.

Hania mieszka z Ciocią-Babcią Sasią i ukochanym kotem Północkiem w Chrmurnym Mieście, w Bardzo Wysokim Bloku pełnym barwnych, zaprzyjaźnionych postaci.
Kiedy Północek znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a wraz z nim wszystkie koty z okolicy, Hania przekonuje się, że tylko jej czarodziejska Szkarłatna Parasolka pozwoli jej go odszukać…

Wraz z grupką niezwykłych (i kulturowo zróżnicowanych) przyjaciół, Hania rozpoczyna swoje poszukiwania. Parasolka unosi Hanię prosto w niezwykłą przygodę. Do jej pomocników należy między innymi Nat – słabowidzący chłopiec, który przyjaźni się z wilczycą; Ferdek, który jest młodym poetą i co rusz notuje coś oraz Liza, jego młodsza siostrzyczka, nie lubi kotów, bo kocha myszy, ale marzy o wielkiej przygodzie.
Wszyscy razem wyruszają na misję ratunkową, by odzyskać koty! Czy im się uda?

„Hania i Szkarłatna Parasolka” to przepiękna, liryczna, a zarazem pełna przygód opowieść. Każde z dzieci odkrywa w sobie niespodziewane talenty oraz udowadnia, że różnorodność może stanowić o ich sile.
Uzupełnieniem historii są niezwykle wyraziste ilustracje, które przedstawiają piękne, eleganckie, a czasem nawet ekscentryczne postacie.
Dzięki wartkiej akcji i dużej czcionce książka jest przystępna nawet dla początkujących czytelników. To przebojowa opowieść o pracy zespołowej oraz odkrywaniu ukrytych talentów.
Wydawnictwo AMBER już zapowiada kontynuację tej magicznej książki.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...