foto

Najważniejsze życiowe prawdy, złe i dobre duchy, utracony raj i ziemskie szczęście, trudne wybory i spokój płynący z działania zgodnego z własnym sumieniem, świat zła i dobra – o tym właśnie są „Opowieści z Zielonej Krainy”, autorstwa dominikanina Marcina Jelenia OP*, które ukazały się w październiku 2019 roku, nakładem Wydawnictwa W DRODZE.

„Opowieści z Zielonej Krainy” to zbiór trzech opowieści, które pomogą rodzicom wprowadzić dzieci w świat wartości i mądrych wyborów, a najmłodszym zapewnią prawdziwą przygodę i nauczą uważności.

Dominikanin opowiada o Bogu, komponując baśń, dzięki czemu w niebanalny i symboliczny sposób pokazuje uzdrawiającą moc sakramentu chrztu i spowiedzi świętej. Łagodnie zapoznaje dzieci ze światem duchowym i wiarą w Boga. Czytelnik śledzi pełne niezwykłych zwrotów akcji perypetie Zygfryda, Leona i Łucji w drodze do Zielonej Krainy, która jest subtelną metaforą nieba.

Książka ta to bogata wiedza o świecie, podana w bardzo przystępny i symboliczny sposób.
Opowieści cieszą się pozytywnymi rekomendacjami autorytetów w dziedzinie pracy z dziećmi.

O autorze słów kilka…
MARCIN JELEŃ OP urodził się w 1973 r. w Warszawie. Po studiach psychologicznych na Uniwersytecie Warszawskim pracował z młodzieżą autystyczną i upośledzoną.
Do zakonu dominikanów wstąpił w 1999 roku.
Lubi góry, kajaki i bieganie.
Obecnie jest duszpasterzem akademickim we Wrocławiu.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...