foto

Zabawki jakimi bawią się nasze dzieci to nie tylko przedmioty zajmujące ich czas wolny i dostarczające rozrywki. To czym bawią się dzieci ma przeogromny wpływ na ich rozwój emocjonalny, poznawczy, zdolności manualne. W ten sposób poznają świat i same siebie.

Niewinne dziecięce zabawy mają także niebagatelny wpływ na to jakimi ludźmi będą w przyszłości. Psycholdzy podkreślają ważny aspekt rozwojowy zabawek, którymi dziecko może operować na wiele różnych sposobów, które nie niosą ze sobą jedynie gotowych rozwiązań, ale pozwalają użyć wyobraźni.

Taką serią kreatywnych zabawek jest MONTINO.
Można z niego zbudować praktycznie każdą konstrukcję – od zwierząt, poprzez budynki i pojazdy. A wszystko to za sprawą kolorowych, elastycznych rurek, które swobodnie dostosowują się do kształtu jaki chcemy uzyskać. W zestawie znajdziemy stabilne łączniki sprawiające, że możliwości zabawy są nieograniczone. W każdym pudełku znajduje się również katalog z inspiracjami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dziecko dało upust własnej wyobraźni i stworzyło cokolwiek ona podpowie.

Montino wspaniale wpływa na rozwój dzieci poprzez ćwiczenie zdolności planowania, koncentracji, motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej. Zaspokaja potrzebę tworzenia, samodzielnego myślenia, działania, wspiera dziecięcą kreatywność.
Wysoka jakość produktu sprawia, że łatwo tworzyć co tylko dusza zapragnie, ponieważ rurki zyskują nadany kształt. Jednocześnie po zakończonej zabawie elementy wracają do pierwotnego stanu i na nowo można z nich budować inne konstrukcje.

Montino to jedna z tych zabawek, które wpływają na budowanie więzi i pogłębianie relacji poprzez wspólne tworzenie – z rodzicami, rodzeństwem czy z dziadkami, a potem radość z osiągniętego celu.

W skład serii wchodzi aż sześć produktów. Opakowanie zawiera kolorowe rurki w trzech długościach ( 20 cm; 14 cm; 9 cm) i złączki, pozwalające na tworzenie fantazyjnych konstrukcji. Opakowania różnią się przede wszystkim ilością elementów, co wpływa na wielkość konstrukcji jakie można z nich wykonać oraz cenę.

Zabawki są dedykowane dla dzieci w wieku 5+.

Uwaga! Uwaga! Seria Montino otrzymała Nagrodę Dzieci w konkursie Zabawka Roku 2019.

pozostałe aktualności