foto

Uwaga, uwaga! Rodzice, opiekunowie, wychowawcy! Polecamy książkę dr. Pawła Grabowskiego wydaną nakładem EDYCJI ŚWIĘTEGO PAWŁA pt. „Dziadek Franek”. To przygotowana z myślą o dzieciach niezwykła opowieść, powstała z potrzeby serca. Ujmująca, wzruszająca, momentami zabawna, mimo że – nie ma co ukrywać – traktuje o rzeczach ostatecznych.

Antek to siedmiolatek. Mieszka w bloku z rodzicami i siostrą. Jego ukochany dziadek Franio ma drewniany domek za miastem.
Któregoś dnia okazuje się, że dziadek jest chory i musi przejść operację. Rodzina krok po kroku towarzyszy mu w chorobie i odchodzeniu z tego świata.

Historia dziadka Franka to ciepła, mądra i refleksyjna opowieść o rodzinnych relacjach, o potrzebie szczerej rozmowy nawet na najtrudniejsze tematy, o tym, jak wspólnie z dziećmi dzielić radości życia i jego smutki.
Pokazuje, że przemijanie i spotkanie ze śmiercią są wpisane w ludzkie życie, że to nie temat tabu, przed którym należałoby chronić dzieci.
Tę książkę powinny przeczytać dzieci. Polecamy ją również dorosłym. Publikacja będzie szczególnie pomocna rodzinom z małymi dziećmi, doświadczającym bólu rozstania z bliską osobą.

Autorem książki jest PAWEŁ GRABOWSKI, urodzony w Krakowie, doktor nauk medycznych, absolwent stomatologii i medycyny, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej i medycyny paliatywnej, bioetyk. Jest autorem publikacji naukowych i utworów literackich. Założyciel i prezes Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza, prowadzącej wiejskie hospicjum domowe na Podlasiu.
Mottem jego pracy są słowa: „Z szacunku dla życia”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...