foto

„Wróć, mój Wilku, wróć!” utalentowanej i nagradzanej autorki Sandry Dieckmann to kolejna nowość w serii AMBEREK Wydawnictwa Amber!

Lisiczka bawiła się z Wilkiem nad wielkim błękitnym jeziorem. Dla dwojga przyjaciół świeciło słońce. Rozmawiali, śmiali się. Było im dobrze, bo byli razem.

Życie naprawdę jest piękne – powiedział Wilk.
– O, tak – powiedziała Lisiczka. – Zawsze jest piękne, kiedy jesteśmy razem.

Nie ma większego daru niż bliskość ukochanej osoby lub przyjaciela. I to trzeba doceniać, ciesząc się każdym dniem każdym wspólnym uśmiechem, każdą wspólną chwilą. Tego uczy dzieci ta piękna, wzruszająca i czuła książka, nagradzanej ilustratorki Sandry Dieckmann, „Wróć, mój Wilku, wróć!”.

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. To trudny czas dla dzieci, zwłaszcza jeśli ból po stracie kogoś bliskiego jest świeży. Trudno jest rozmawiać o odchodzeniu i to tym, że śmierć jest nieuchronną częścią życia.
Sandra Dieckmann – nagradzana ilustratorka – robi to z ogromną czułością i delikatnością. Bierze dziecko za rękę i wśród baśniowych ilustracji przeprowadza przez radość bycia razem z kimś bliskim. Uświadamia jak bardzo ważne jest docenienie każdej dobrej chwili spędzonej razem. A potem, kiedy stary Wilk znikna, wspiera małą przerażoną Lisiczkę w szaleńczych poszukiwaniach, aż wreszcie otula w poetyckiej i nastrojowej scenie miękkim, aksamitnym kocem z gwiazd. I daje głęboko odczuć, Lisiczce, że Wilk jest jedną, tą najjaśniej świecącą gwiazdą na niebie.

Oby każde dziecko mogło tak jak Lisiczka myśleć o tym najbliższych, którzy odeszli, nie ze smutkiem i łzami tylko uśmiechać się, przypominając najlepsze chwile spędzone razem.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...