foto

„Wróć, mój Wilku, wróć!” chwytająca za serce i mądra książka Wydawnictwa AMBER dla najmłodszych, już po roku od premiery doczekała się wznowienia.

Lisiczka bawiła się z Wilkiem nad wielkim błękitnym jeziorem. Dla dwojga przyjaciół świeciło słońce. Rozmawiali, śmiali się. Było im dobrze, bo byli razem.

Życie jest naprawdę piękne – powiedział Wilk.
– O, tak – powiedziała Lisiczka. – Jest piękne zawsze, kiedy jesteśmy razem.


Nie ma większego daru niż bliskość ukochanej osoby lub przyjaciela. I to trzeba doceniać, ciesząc się każdym dniem, każdym wspólnym uśmiechem, każdą wspólną chwilą.
Tego uczy dzieci ta piękna i wzruszająca książka Sandry Dieckmann, „Wróć, mój Wilku, wróć!”.

Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. To czas trudny dla dziecka, zwłaszcza w tym roku, kiedy ten dzień będzie wyglądał inaczej niż zwykle. Tym bardziej ta książka jest potrzebna właśnie teraz.
Choć nie jest to książka tylko na ten czas.

Sandra Dieckmann z ogromną czułością i delikatnością pomaga dziecku pogodzić się ze stratą. Bierze je za rękę i wśród baśniowych ilustracji przeprowadza przez radość bycia razem z kimś kochanym. Uświadamia, jak bardzo ważne jest docenienie każdej dobrej chwili spędzonej razem. A potem, kiedy stary Wilk znika, wspiera małą przerażoną Lisiczkę w szaleńczych poszukiwaniach. Aż wreszcie otula w poetyckiej i nastrojowej scenie miękkim, aksamitnym kocem z gwiazd. I daje głęboko odczuć Lisiczce, że Wilk jest tą najjaśniej świecącą gwiazdą na niebie.

Oby każde dziecko mogło tak, jak Lisiczka myśleć o najbliższych, którzy odeszli, nie ze smutkiem i łzami, tylko uśmiechać się, wspominając najlepsze chwile spędzone razem.
Ta książka wspiera jak najlepszy przyjaciel.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...