foto

„Niebo w oceanie” to drugi tom młodzieżowej serii BRYGADA LEW, którą wydaje Św. WOJCIECH.
Książka – i cała seria – jest adresowana do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Jest przeznaczona zarówno do samodzielnej lektury (czemu sprzyja odpowiednio duża i wyraźna czcionka i poręczny format), jak i do wspólnego czytania w rodzinie, w bibliotece i podczas warsztatów dla dzieci.

Tym razem Luck, Emka i Wojtas zostają detektywami: postanawiają odnaleźć łobuza, który podczas lekcji zakrada się do szkolnej szatni i niszczy kurtki. Bo zimą bez kurtki ani rusz.
Sprawa wcale nie jest taka prosta. Wymaga czasu, a członkowie Brygady LEW nie mają go za dużo – zresztą nie mogą pozwolić, by niszczyciel grasował po szkole aż do wiosny…

Bohaterów „Nieba w oceanie” – i całej serii „Brygada LEW” – charakteryzuje samodzielność i zamiłowanie do przygody w towarzystwie grupy rówieśników.
Każda z książek Weroniki Kurosz ma też element wychowawczy. Uczy młodych czytelników odpowiedzialności za podejmowane decyzje i za swoje postępowanie, troski o innych, solidarności. Wszystko to jest wplecione w wartką fabułę, pełną przygód, zaskakujących zwrotów akcji.
Oprócz wartkiej fabuły, wyraziście zakreślonych dziecięcych bohaterów i świetnego języka otrzymujemy dobry przekaz, który czyni tę publikację niezwykle wartościową.
. Dodatkowym atutem są piękne ilustracje autorstwa Lucyny Talejko-Kwiatkowskiej.
Śledząc losy Brygady LEW, młodzi czytelnicy dowiadują się, jak ważna i potrzebna jest umiejętność uczciwej oceny sytuacji, solidarność, gotowość niesienia pomocy innym.
Książka kształci też w dzieciach umiejętność przewidywania skutków swoich wyborów czy działań, uczy dostrzegać w najbliższym otoczeniu osoby potrzebujące. Podpowiada, że warto w drugim człowieku zauważać to, co jest w nim dobre. Pokazuje, jak dobrą i przydatną cechą jest pomysłowość w szukaniu dobrych i skutecznych rozwiązań.

W rodzinach, w szkole oraz podczas warsztatów czytelniczych lektura „Nieba w oceanie” może stać się dobrym przyczynkiem do rozmowy z dziećmi o tych – ważnych przecież – zagadnieniach.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...