foto

„Adela. Jednorożec mimo wszystko” wydawnictwa BoNoBo to nowoczesna powieść dla dzieci francuskiej pisarki Ludivine Irolla. Czyta się ją jednym tchem. Budzi uśmiech, ale i skłania do myślenia o otaczającym świecie i ludzkich charakterach.

Adela – główna bohaterka książki „Adela. Jednorożec mimo wszystko” to koń prawie jak każdy inny. Prawie, gdyż urodziła się z rogiem na głowie. Na farmie, na której mieszka żyją: króliki albinosy, dwunożny żółw, ślepy pies, kot bez ogona i niepiejący kogut, koza z uciętym jednym rogiem i świnia po przejściach. Wszystkie te zwierzęta zostały przygarnięte przez Norberta – rolnika, który sam wychowuje córkę Julię. Oboje bardzo dbają o swoich podopiecznych i o środowisko.
Sielskie życie na farmie życie zakłóca pojawienie się rzekomego specjalisty od jednorożców, który głosi wszem i wobec, że Adela jest legendarnym zwierzęciem, który przynosi szczęście swoim opiekunom! Adela zupełnie w to nie wierzy i za wszelką cenę stara się udowodnić, że magia nie istnieje…
Czy jej się uda? I na czym – zdaniem mieszkańców farmy – polega prawdziwa magia?

O światowym sukcesie książki „Adela. Jednorożec mimo wszystko” przesądziły wartości, które są w niej głoszone: szacunek do drugiego człowieka, życie w rodzinie i z przyjaciółmi, ale także wspólna zabawa, która jednoczy.
Recenzenci podkreślają, że ta historia jest powieścią o akceptacji siebie, poczuciu własnej wartości, wolności, ale także o tolerancji, szczęściu i próbie, na jaką jest wystawiona prawdziwa przyjaźń.
TVP ABC poleca tę lekturę, rekomendując ją dzieciom w wieku 9+ i dorosłym.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...