foto

Od dziś do 4 października w Warszawie odbywa się niecodzienna, tajemnicza „Łamigłówka Teatralna”. To specjalnie zaprojektowana instalacja tworząca intrygującą, magiczną przestrzeń, po której w ciemności i półmroku wędrują widzowie, odkrywając tajemnice teatru. To bezpłatne wydarzenie skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.

„Łamigłówka Teatralna” jest kolejnym projektem z dziedziny edukacji artystycznej realizowanym przez Fundację Meritum.
Projekt powstał we współpracy z Teatrem Baj i firmą MWM PR.

Fundacja Meritum poprzez swoje innowacyjne projekty prowadzi edukację artystyczną dzieci, młodzieży i dorosłych.
Tym razem młodym widzom w nowatorski sposób przybliża różne formy teatralne.
„Łamigłówka Teatralna,” wykorzystując elementy przygody i zaskoczenia, udostępnia zwiedzającym ogromną różnorodność teatru wraz z jego magią, tajemnicą... Wędrówka w ciemności i w półmroku prowadzi przez osiem stacji teatralnych m.in. poprzez: teatr czarny, teatr iluzji, teatr z papieru czy teatr lalki. Widzowie wchodząc do „Łamigłówki Teatralnej” są świadkami wydarzeń teatralnych, ale również stają się aktywnymi uczestnikami tych działań, poznają techniki i sposoby gry aktorskiej.
Zdarzenia teatralne w „Łamigłówce” stają się pretekstem do dyskusji z młodymi widzami na temat tworzenia teatru, łączą elementy tańca, muzyki i malarstwa.
Przed wejściem do „Łamigłówki” animatorzy prowadzą gry i zabawy edukacyjne, po wyjściu z „Łamigłówki Teatralnej” uczestnicy dostaną różne zadania do rozwiązania, w rozmowie z moderatorem sami będą szukać poprawnych odpowiedzi na pytania związane z teatrem.

„Łamigłówka Teatralna” jest adresowana do dzieci w wieku od 6 lat, młodzieży i dorosłych.
„Za kilka dni ruszamy z kolejnym wyjątkowym projektem. Łamigłówka Teatralna jest miejscem w którym dzieci i młodzież odkrywają tajemnice teatru, jest ona pozaszkolną unikatową formą edukacji teatralnej. To wspaniała okazja dotknięcia teatru i możliwość przeżycia niecodziennej przygody. Łamigłówka jest próbą udostępnienia dzieciom poprzez doświadczenie, ogromnej różnorodności teatru z jego magią, tajemnicą, wykorzystując przy tym elementy przygody i zaskoczenia. Panująca ciemność podczas wędrówki nie rozprasza, pozwala pamięci zapisać obejrzane obrazy teatralne, a wyobraźni na dalsze ich malowanie. Zainteresowanie zwiedzaniem Łamigłówki Teatralnej jest bardzo duże, także jest nam przykro, że wiele grup pozostało oczekujących na liście rezerwowej. Fundacja Meritum poszukuje w Warszawie stałej lokalizacji dla Łamigłówki Teatralnej, by dla zwiedzających była dostępna w ciągu całego roku” – powiedziała autorka projektu Grażyna Karwowska-Winiarek, Prezes Fundacji Meritum.

„Łamigłówkę Teatralną” można zwiedzać do 4 października w godzinach 8.3o – 13.3o, w Warszawie przy ul. Pożaryskiego 28, bud. 4, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Elektrotechniki.

Do tajemniczej przestrzeni widzowie wchodzą grupami co pół godziny. Czas oczekiwania na wejście wypełniają zajęcia prowadzone przez animatorów.
Wejście do „Łamigłówki Teatralnej” jest bezpłatne.
Rezerwacje grupowe i indywidualne można zgłaszać wyłącznie telefonicznie – tel. 576 322 488 lub 519 059 612.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...