foto

W książce Wydawnictwa ZNAK pt. „Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat” znalazło się 51 najważniejszych historii o zwierzęcych superbohaterach z krwi i kości. Niewiele młodych ludzi wie, że zwierzęta dokonywały wielkich rzeczy i wpłynęły na losy świata.To może to być zaskakujące, ale – mimo wielu różnic – jesteśmy pod względem genetycznym w 95 procentach tacy sami jak goryle, a w 90 procentach tacy sami jak koty. Nawet banan – choć to nieprawdopodobnie brzmi, ma 60 procent takich samych genów jak człowiek.
Nic zatem dziwnego, że tak bardzo lubimy zwierzęta.

Każdy przecież wie, że pies go nie zdradzi, kot najlepiej pozna, czy jesteśmy zadowoleni czy smutni, a słoń po jednym spotkaniu zapamięta nas do końca życia.

Zwierzęta są niezwykłe, i to nie tylko z powodu wrodzonych zdolności, ale również dlatego, że w wyjątkowych sytuacjach dowiodły, iż są mądrzejsze, niż mogłoby się nam zdawać.
Nie raz ratowały ludziom życie, pomogły lepiej zrozumieć świat lub po prostu rozbawiały tłumy.
Sięgając po książkę „Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości” młodzi czytelnicy przekonają się, jak wiele zawdzięczamy zwierzętom.

Gdyby nie Łajka, nie latalibyśmy dziś w kosmos.
Bez owcy Dolly nie byłoby klonowania.
Labradorka Frida, dzięki świetnemu węchowi, pomogła ocalić aż 50 osób po trzęsieniu ziemi.
Słoń Ning Nong, przeczuwając zbliżające się tsunami, na własnym grzbiecie przeniósł w bezpieczne miejsce ośmioletnią dziewczynkę.
Bohaterski gołąb pocztowy Cher Ami przekazał wiadomość pod ostrzałem wroga i ocalił żołnierzy.
Pies Balto sam poprowadził zaprzęg przez śnieżycę, by dostarczyć lekarstwa dzieciom.
Najdzielniejszy niedźwiedź w Polsce miał na imię Wojtek i uwielbiał się przytulać...

Odwaga miewa futrzaste oblicze, wystarczy się o tym przekonać!

Pozostale Aktualności