foto

Czy Państwa dzieci wiedzą, ile wspaniałych zwierząt żyje w Bałtyku? Czy kiedykolwiek słyszały o wężynce lub pąkli? Wiedzą, jak wygląda zmieraczek plażowy? I dlaczego krab wełnistoszczypcy jest intruzem? Zachęcamy do sięgnięcia po książkę DWUKROPKA „Bałtyckie zwierzaki” i do poznania niesamowitych mieszkańców morskich wód: morświna, śledzia i foki, a także ciernika i sercówki.

Książka „Bałtyckie zwierzaki” to zbiór zabawnych wierszyków Patrycji Wojtkowiak-Skóry, które zostały pięknie zilustrowane przez rosyjską artystkę Olgę Demidovą.
Napisane w lekkiej formie wiersze zawierają interesujące informacje na temat fauny Bałtyku. Możemy się z nich dowiedzieć, jakie upodobania mają morskie zwierzęta, poznać ciekawostki czy anatomiczne udziwnienia.

O autorkach słów kilka…
PATRYCJA WOJTKOWIAK-SKÓRA jest gdynianką, autorką książek, piosenek i scenariuszy animacji dla dzieci. Nie przez przypadek urodzona 5 listopada, czyli w Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek. Uważa, że morze jest pełne bajek, a plaża z powodzeniem mogłaby zastąpić salę lekcyjną. Mama Jagody i Wojtka, z którymi uwielbia odkrywać tajemnice przyrody.

OLGA DEMIDOVA to absolwentka wydziału sztuki użytkowej, a także animacji w Moskwie. Od lat ilustruje książki dla dzieci. Pracowała z wydawcami na całym świecie. Stara się mieć zawsze pozytywne nastawienie i dostrzegać cudowność drobiazgów w codziennej rutynie.
Chciałaby, aby ci, którzy patrzą na jej ilustracje, odczuwali szczęście i spokój.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...