foto

Powieści Lucy i Stephena Hawkingów to wyjątkowe książki przygodowe, łączące w sobie fantastyczną fabułę z naukowymi faktami. Na początku 2019 roku, dzięki wydawnictwu ZYSK i Ska, polska młodsza i starsza młodzież mogła przeczytać 1 tom serii – książkę „George i tajny klucz do wszechświata”.
17 września 2o19 w księgarniach pojawia się 2. tom – „George i poszukiwanie kosmicznego skarbu”.

George razem z przyjaciółką Annie odkrywają tajemnice nauki. Wyruszają w kosmiczne podróże, przez planety i ich księżyce, gwiazdy i galaktyki, by wypełnić swoje niezwykłe misje.
Zdawać by się mogło, że tym razem czeka ich długa rozłąka. Annie i jej tata przeprowadzają się do Stanów Zjednoczonych, gdzie Eric ma rozpocząć nową pracę przy programie lotów kosmicznych. Kiedy dziewczynka stwierdza, że kontaktują się z nią kosmici, by przekazać jej ostrzeżenie, od razu zwraca się do przyjaciela o pomoc. George rusza na ratunek!

Powieści „George i tajny klucz do wszechświata” i „George i poszukiwanie kosmicznego skarbu” to niezwykłe książki przygodowe, łączące w sobie ekscytującą fabułę z naukowymi faktami.
Dzięki współpracy z zaprzyjaźnionymi naukowcami, historię przeplatają wstawki, które wyjaśniają zawiłości astrofizyki.
W drugim tomie przygód George’a pt. „George i poszukiwanie kosmicznego skarbu”, chłopiec otrzymuje od ojca Annie „Podręcznik użytkowania wszechświata”, czyli oprawiony zbiór tekstów z odpowiedziami na nurtujące go zagadnienia związane z kosmosem. W rzeczywistości stoją za nim znamienici naukowcy m.in. prof. Geoff Marcy i prof. Bernard Carr.
Autorzy stworzyli porywającą opowieść, dzięki której młodzi czytelnicy mogą przyswoić naukowe teorie podane w przystępnej formie, a dorośli uzupełnić lub odświeżyć wiedzę podczas wspólnej lektury.
Książka zachęca dzieci do zainteresowania się naukami ścisłymi, angażując je w bieg wydarzeń. To szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że to najmłodsi za kilkanaście lat będą dorosłymi mierzącymi się z poważnym problemami, do których rozwiązania niezbędna jest technologia.

Slogan reklamujący drugi tom przygód George’a mógłby brzmieć:
Autorka zapewnia, że czytając nowy fragment historii podczas spotkania z rodziną i przyjaciółmi, jej ojciec śmiał się tak bardzo, że aż trzy osoby musiały mu pomóc, by nie spadł z wózka.
Ale nie musicie wierzyć wybitnemu fizykowi … Sprawdźcie sami!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...