foto

Czy mieli Państwo okazję chociaż przejrzeć jeden z atlasów dla dzieci, autorstwa Ewy i Pawła Pawlaków? Był już atlas ptaków, motyli... – przepięknie wydane książki z wieloma interesującymi informacjami. Nadarza się okazja, by sięgnąć po kolejną część tej niezwykłej serii.
„Mały atlas zwierzaków” trafi do księgarni 18 września!


„Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków” to niezwykły pamiętnik-zwierzownik.
Para znakomitych ilustratorów znów opowiada o mieszkańcach swojego ogrodu i jego najbliższych okolic.
Tym razem dzieci poznają: jeża, lisa, wiewiórkę, łasicę, zająca, dzika, nietoperza, mysz, żabę, ślimaka, borsuka, sarnę, kunę, ryjówkę…
To jeszcze nie wszyscy bohaterowie tej zachwycającej książki!
Obrazki z kolorowych szmatek, akwarele, zdjęcia, dziecięce rysunki (pożyczone od sąsiadki Hani), a nawet trójwymiarowe modele – tak autorzy wyczarowują świat pełen poezji, humoru i czułości wobec innych istot. W ten sposób zachęcają małych czytelników, by i oni – pisząc, fotografując, wycinając, rysując, a przede wszystkim patrząc – zostali najprawdziwszymi zwierzoznawcami!

PAWEŁ PAWLAK jest precyzyjnym, sumiennym, zdyscyplinowanym ilustratorem i do tego stopnia odpowiedzialnym, że ilustracje koloruje też od spodu. Ostrzenia ołówków uczył się na stażu prowadzonym przez amerykańskich specjalistów, do malowania stosuje pędzelki wyprodukowane z włókien nylonowych hodowanych w dobrostanie, a prąd, który napędza jego komputer, pochodzi wyłącznie z legalnych źródeł. Dba, by postacie, które przedstawia na swoich ilustracjach, otrzymały gruntowne wykształcenie i były dobrze wynagradzane za swoją pracę.

Jednym z pierwszych wspomnień EWY KOZYRY-PAWLAK jest graffiti, które przyszła artystka z wielką pasją wykonała kredkami świecowymi na ścianie swojego pokoju (korzystając z okazji, chciałaby przeprosić późniejszego właściciela tego lokalu). Bardzo wcześnie, z absolutną powagą, poświęciła się sztukom plastycznym, a szczególnie rzeźbie w plastelinie, haftom i szydełkowaniu. Gdy tylko ukończyła studia na ASP we Wrocławiu, niezwłocznie wróciła do klejenia, szycia i dziergania. Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci, pisze wiersze, kaligrafuje i tłumaczy, a w jej pracowni znajdują się tysiące kolorowych szmatek.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...