figu-migu

„Figu Migu” to nowa propozycja dla najmłodszych, której celem jest nauka języka migowego. Ten program kierujemy do niesłyszących dzieci. Został jednak stworzony w taki sposób, by w pełni zdrowe dzieci bawiły się przy nim równie doskonale.
Dodatkowym atutem jest możliwość nauczenia się przez rodziców tego, jak poprzez proste gesty nawiązać kontakt i porozumieć się ze swoim malutkim, jeszcze niemówiącym dzieckiem. W chwili opanowania tych gestów przez dziecko, jego pragnienia i potrzeby będą mogły przyjąć formę zrozumiałego komunikatu. Z pewnością to ułatwi wzajemne, nie zawsze łatwe relacje.
Jak się okazuje osoby głuche w niezwykły sposób odczuwają wibracje muzyczne. Stąd właśnie pomysł, aby poprzez muzykę i piosenki uczyć dzieci języka migowego. Biorąc „na warsztat” bardzo proste piosenki w każdym spotkaniu uczymy dzieci migania mniej więcej 5 słów. Migana będzie cała piosenka, co pozwoli głuchym osobom poszerzać zasób słów w języku migowym.

Program jest prowadzony przez dwie profesjonalne tłumaczki polskiego języka migowego – Małgorzatę Limanówkę i znaną z „Supełkowego ABC” Mariolę Kozłowską-Nowak, które wraz dziećmi, w każdym spotkaniu tłumaczą nową piosenkę, napisaną specjalnie na potrzeby tej audycji. W programie występują również dwie animowane postacie – Figu i Migu, będące humorystycznym elementem całości. Pojawią się one w animowanych sekwencjach programu.

Oglądaj w TVP ABC w poniedziałki o godz. 10.1o i o godz.15.25 (dwa odcinki).