foto

Pod wodą, w głębinach mórz i oceanów toczy się życie. Ten podwodny świat fascynuje, tym bardziej, że jest mało dostępny. Dlatego z radością informujemy, że w księgarniach pojawiła się barwna, pięknie ilustrowana publikacja NASZEJ KSIĘGARNI pt. „Żółwik z oceanu. Tuli Tuli opowiada, kto gdzie mieszka”.


„Jestem Tuli Tuli, duszek opiekuńczy. Mieszkam na Ziemi. Wędruję po jej zakątkach. Zaglądam tam, gdzie jest życie. A ono jest wszędzie! W powietrzu. Na lądzie. W wodzie. Na najwyższych szczytach gór. I w najgłębszych głębinach. Dziś opowiem wam o oceanie…”

W ocenie mieszka żółw zielony – Pikin.
Podwodny świat jest taki piękny!
Ile się w nim dzieje? Ile tu przysmaków? Ale uwaga, trzeba się też mieć na baczności!
Na małe zwierzątka czyha wiele niebezpieczeństw.

„Tuli Tuli opowiada kto, gdzie mieszka” to przepięknie zilustrowana seria edukacyjna dla najmłodszych.
Każda książka to inne środowisko życia i nowy bohater.
Dzieci śledzą jego przygody, a przy okazji poznają wiele przyrodniczych ciekawostek.

Autorką serii jest ZOFIA STANECKA, która czyta, odkąd pamięta.
Córka nauczyciela i bibliotekarki, wychowała się pośród książek. Jest wielbicielką Leśmiana, Dickensa i Tolkiena, angielskich książek dla dzieci i teatru.
Pisze książki o Basi, opowiadania i powieści. Najbardziej lubi wymyślać baśnie, w których znajduje to wszystko, co w literaturze kocha najbardziej: tajemnicę, prawdę, piękno i odrobinę magii. Laureatka nagród: tytuł „Najlepsze dla dziecka” w plebiscycie czytelników miesięcznika „Dziecko” dla serii o Basi (2009), wpis na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej w Warszawie dla „Świata według dziadka” i „Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu” czy Nagroda jury w kategorii najlepsza książka dla dzieci w konkursie Najlepsza książka na lato dla „Basi i wyprawy do lasu” (2015).

Ilustracje to dzieło MAGDALENY KOZIEŁ-NOWAK – ilustratorki ze skłonnością do przesady. Przesadza z pomysłami, z kolorem, ze słodyczami, a w wolnych chwilach przesadza kwiatki. I dobrze jej tak, bo nie lubi ograniczeń, chce eksperymentować z techniką i stylistyką ilustracji, by nie zanudzić siebie, a przede wszystkim dzieci. Zdarza się, że popełni rysunek satyryczny z nadzieją, że dzięki temu i dorośli czasem się uśmiechną. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu współpracowała z wieloma wydawnictwami i dzięki temu regał z książkami, do których robiła ilustracje, się zapełnia. Na szczęście jest jeszcze kilka wolnych półek i ma nadzieję, że kiedyś również będą zajęte. Ona także chce być zajęta tym, co robi, czyli kolorowaniem świata, do końca świata!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...