foto

Brytyjczyk, Philip Reeve, to wybitny pisarz, co potwierdzają najbardziej prestiżowe nagrody, jakie otrzymały jego książki dla dzieci i młodzieży, jak między innymi Carnegie Medal, Guardian Children’s Fiction Prize, Los Angeles Times Book Award.

Pisarz zyskał międzynarodową sławę w 2001 roku powieścią „Zabójcze maszyny”. Książka została przetłumaczona na 30 języków i obsypana prestiżowymi nagrodami, m.in. zdobyła Złoty Medal Nestlé Smartie Book Prize. W 2018 roku została zekranizowana przez twórców „Hobbita” i „Władcy pierścieni”.

Seria o przygodach Bustera Baylisa, z której pierwszą część – „Inwazję kosmicznych warzyw” właśnie wydał AMBER, stała się współczesną klasyką.
Wypełnione niezwykłymi ilustracjami książki nie tylko bawią, ale również uczą.
Seria opowiada o przygodach pozornie dość typowego nastolatka, który w chwilach wymagających szybkiej decyzji i zdecydowanego działania okazuje się wyjątkowy: inteligentny, mądry, odważny i konsekwentny, który nie poddaje się, a za każdym razem nie tylko dokonuje rzeczy niemożliwych, ale – z pomocą przyjaciół – pokonuje swoje słabości.
Ale książki Philipa Reeve’a przede wszystkim znakomicie się czyta!
Wartka akcja wciąga, kibicuje się bohaterowi i jego przyjaciołom, a plastyczność opisu miasteczka, w którym dzieją się niesamowite przygody – zachwyca.
Jeśli dodamy do tego ogromne poczucie humoru i komizm sytuacji, to będziemy mieli przepis na idealną książkę dla dzieci i nastolatków.
Nie będziemy zdradzać przygód, więc poprzestańmy na tym że w pierwszym tomie Buster musi zmierzyć się z kosmiczną inwazją superwarzyw!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...