foto

Dla tych, którzy w lipcowy weekend (12 - 14 lipca) planują odwiedzić Warszawę, jak i dla mieszkańców – małych i dużych – mamy propozycję. Zapraszamy na IV Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie”.

Międzynarodowy Festiwal Ulicznych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” – coroczne spotkania teatralne dla dzieci i dorosłych z profesjonalnym teatrem ulicznym odbędą się po raz czwarty.
Spektakle i dodatkowe aktywności dla publiczności są bezpłatne i odbędą się niezależnie od pogody.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, widzowie przez trzy dni będą mieli okazję spotkać się z tradycją ulicznych teatrów lalkowych. Spektakle zaprezentują artyści z Wielkiej Brytanii, Finlandii, Słowacji, Belgii i z Polski.
Wyjątkowo podczas tej edycji Festiwalu odbędzie się premiera spektaklu „Mamo”, Teatru Baj. Producentami tego spektaklu jest Teatr Baj oraz Fundacja Meritum.

IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Uliczynych Teatrów Lalkowych „Lalka na Scenie” potrwa od 12 do 14 lipca.
W piątek po południu Festiwal rozpoczną prezentacje przed Teatrem Rampa.
W sobotę i niedzielę publiczność może uczestniczyć w Festiwalu na Rynku Nowego Miasta i od kuchni poznać uliczny teatr.

„Festiwal „Lalka na Scenie” cieszy się dużą sympatią widzów. Cechuje go pełna swoboda: wyboru godzin, ilości spędzania czasu z teatrem, forma uczestnictwa, nie ma barier językowych, ani ograniczeń wiekowych. Wystarczy po prostu dotrzeć na miejsce Festiwalu, aby spotkać się ze sztuką, jaką jest uliczny teatr lalkowy. Artyści, marionetki, pacynki, malownicza katarynka, strefa dziecka – zaczarują ten warszawski weekend. Jak co roku zapraszamy niezależnie od pogody. Zachęcamy do spędzenia z nami drugiego lipowego weekendu, do zabrania ze sobą koców, leżaków, poduszek i dobrego humoru” – zaprasza Grażyna Karwowska-Winiarek, Prezes Fundacji Meritum, Dyrektor Festiwalu ,,Lalka na Scenie”.

W tym roku przybędą artyści z różnych państw Europy. Można będzie podziwiać pokazy z marionetkami i pacynkami, zobaczyć je z bliska i poznać ten teatr „od kuchni”.
Grupa Plansjet z Belgii zaprezentuje zabawny pokaz z drewnianymi lalkami, a Hand to Mouth Theatre z Wielkiej Brytanii przedstawi show „Punch and Judy” nawiązujące do staromodnego stylu nadmorskiego.
Artystka z Finlandii Milla Risku zadziwi widownię spontanicznym dialogiem i cyrkowymi sztuczkami wypełnionymi muzyką.
Artystyczną atmosferę na najwyższym poziomie zapewni także swoim występem Ivan Gontko, znany słowacki aktor i Dyrektor Artystyczny Festiwalu. Dyrektorem Festiwalu jest Grażyna Karwowska-Winiarek.

Festiwal odbędzie się niezależnie od pogody. Repertuar co roku jest tak dobierany, aby język nie stanowił bariery w zrozumieniu treści przez publiczność i aby przedstawienia były odpowiednie dla widzów w każdym wieku.
Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...