foto

Doceniona przez krytyków i przez dzieci książka „Gdzie jest kameleon?” to kolejna publikacja wydawnictwa AMBER, która ukazała się w serii Amberek adresowanej do najmłodszych czytelników.

Mali czytelnicy, sięgając po książkę „gdzie jest kameleon?”, poznają Napoleona – najbardziej kolorowego i jednocześnie najbardziej samotnego mieszkańca dżungli.
Kameleon o imieniu Napoleon tak dobrze dopasowuje się do drzewa, na którym mieszka, że staje się niemal niewidzialny. I tu tkwi cały problem, bo nikt nigdy go nie dostrzega. Ale tylko do czasu!

W kolorowym świecie dżungli każdy może się poczuć jak u siebie. Kameleon Napoleon jest przecież –jak każdy z nas – wyjątkowy i niepowtarzalny. Ale czasem brakuje mu przyjaciół. Choć w dżungli mieszkają także papuga Polly i małpka Michaś, to nie zwracają uwagi na kameleona. Przecież tak dobrze się maskuje!

Książka Kurta Cyrus i Andy’ego Atkinsa, która w 2018 roku otrzymała nagrodę dla Najlepszej Książki Dziecięcej „Creative Child Magazine” jest bogata w niepowtarzalne ilustracje i błyskotliwe dialogi. Dzięki temu, że Napoleon potrafi mistrzowsko wtopić się w otoczenie, lekturze towarzyszy wciągająca zabawa w poszukiwanie kameleona na ilustracjach.Wypatrywanie kryjącego się gdzieś na każdej stronie Napoleona to pełne frajdy ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości, które wzbogaca tak cenny czas spędzany w rodzinnym gronie.

Ta urocza i zabawna książka pokazuje, że wiele zalet i liczne talenty drzemią w każdym z nas i to tylko kwestia czasu, aż dostrzegą je inni.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...