foto

Słońce, szum fal i ciepły piasek pod stopami to cudowne wspomnienia znad morza, które powinno mieć każde dziecko. A gdyby tak dodać do nich bajkową muzykę, której najmłodsi wraz z rodzicami będą mogli wysłuchać zupełnie za darmo na trzech plenerowych wydarzeniach w Trójmieście?
To znakomity pomysł! Zapraszamy na kolejną edycję Festiwalu Baltic Souvenir!

29 czerwca rozpocznie się III edycja Festiwalu Baltic Souvenir.
Zainauguruje ją koncert w Muszli Koncertowej przy Placu Grunwaldzkim w GDYNI. Tam dzieci i ich rodzice będą mogli zobaczyć i posłuchać widowiska „Witajcie w naszej bajce”, w którego programie znajdą się najsłynniejsze melodie i piosenki z bajek z całego świata, w tym „Krainy Lodu”, „Reksia”, „Koziołka Matołka”, „Gumisiów”, „Zaplątanych”, „Króla Lwa” i wielu, wielu innych.
Te hity wyśpiewają Maja Gadzińska i Bogdan Smagacki.

Następnego dnia, 30 czerwca artyści przeniosą się na plenerową scenę przy Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w GDAŃSKU, gdzie ugoszczą samego Ambrożego Kleksa! Tym razem ekscentryczny profesor poprowadzi wykłady w ramach „Letniej Akademii Pana Kleksa”. Absolwenci tej prestiżowej placówki edukacyjnej doskonale pamiętają piosenki o Kaczce Dziwaczce czy „Na wyspach Bergamutach”. Będzie okazja posłuchać ich w aranżacjach Beniamina Baczewskiego.

6 lipca, ostatniego dnia Festiwalu Baltic Souvenir, tym razem w SOPOCIE, wybrzmią dźwięki opery skomponowanej specjalnie dla dzieci w oparciu o słynną baśń braci Grimm „Królewna Śnieżka”. Autorem tego niezwykłego dzieła jest dyrygent i kompozytor Piotr Staniszewski. Dedykowana najmłodszym, przybliża wspaniały świat muzyki klasycznej i rozbudza zainteresowanie formą opery. Dzięki przystępnym treściom dociera do małych odbiorców.
Baśniowe treści uzupełniają animowana scenografia i wspaniałe kostiumy. Dzięki nim poszczególne obrazy stają się niezwykle realistyczne i przenoszą dzieci bezpośrednio w świat, w którym występują znane postacie: Królewna Śnieżka, zła Macocha, Zwierciadło, Sługa, Królewicz, krasnoludki i niezastąpiony w każdej bajce Narrator.

Imprezy poprowadzi Ewa Palińska, redaktor Trójmiasto.pl

Pomysł i organizacja Festiwalu Baltic Souvenir to efekt współpracy Natalii Walewskiej i Anny Bony ze Stowarzyszenia AMBERTON.
Festiwalowe wydarzenia odbywają się dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W poprzednich edycjach wystąpiło aż 73 artystów i wykonawców, na 5 koncertach z towarzyszącymi im warsztatami. Zgromadziły blisko 2,5 tysiąca widzów!
Na wszystkie koncerty wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...