foto

W Rabce -Zdroju po raz szósty obędzie się Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej „Rabka Festival 2019”. Pomiędzy 10 a 13 lipca zaplanowano 62 wydarzenia, w których weźmie udział 53 twórców z siedmiu krajów. Przewodnim tematem festiwalu jest natura.

Gośćmi Rabka Festival 2019 będą pisarze m.in.,: Barbara Gawryluk, Joanna Krzyżanek, Frida Nilsson, Elżbieta Pałasz, Katarzyna Ryrych, Petr Stancik, Agnieszka Taborska, Wojciech Widłak i ilustratorzy: Galina Miklinova, Viive Noor, Jolanta Richter-Magnuszewska, Galina Miklinova, Manfred Schlueter, Elena Selena, Piotr Socha, Elżbieta Wasiuczyńska.

Do Rabki przyjadą także autorzy znakomitych książek o przyrodzie – Andrzej Kruszewicz i Wojciech Mikołuszko.

Poza spotkaniami z pisarzami i ilustratorami miłośnicy literatury, którzy przyjadą na festiwal do Rabki będą mogli: posadzić drzewa, spotkać się z gorczańskimi psami – ratownikami, zrealizować spektakl teatralny i film, wziąć udział w literackiej grze miejskiej i posłuchać w Parku Zdrojowym znanych aktorów czytających książki „na dobranoc”.

12 lipca odbędzie się – przeznaczony dla dorosłych – blok spotkań poświęcony promocji czytelnictwa wśród dzieci. Eksperci z kraju i zagranicy, w krótkich – dwudziestominutowych, niezwykle inspirujących prezentacjach przedstawią najnowsze i najlepsze pomysły promocyjne i najciekawsze premiery książkowe minionego roku.
BR> Po raz pierwszy podczas tegorocznego festiwalu zostanie rozstrzygnięty konkursu „Zwyrtała 2019” na najlepszy pomysł promujący czytanie.

Dokładny program Festiwalu znajduje na górze strony.

Rabka Festival 2019 został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, miasta Rabka Zdrój i Województwa Małopolskiego.

Zachęcamy, by w czasie wakacyjnej, lipcowej podróży po południowej Polsce, po Małopolsce zajrzeć do Rabki. Tam będzie się działo!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...