glebia

„Głębia” to pięćdziesięciodwuodcinkowy, kanadyjsko-australijski serial animowany dla dzieci, który powstał na podstawie popularnego komiksu Toma Taylora i Jamesa Brouvera.
To bajkowa historia. Opowiada o przygodach rodziny Nektonów, która na pokładzie technologicznie zaawansowanej łodzi podwodnej „Aronax” odkrywa dotąd nieznane głębiny, poznając ich fascynujące tajemnice.
Bohaterowie chronią przy tym podwodny świat, któremu zagraża wiele niebezpieczeństw. Odpierają ataki podwodnych piratów, mają potyczki z telewizyjnym gwiazdorem, który robi karierę relacjonując w Internecie życie morskich stworzeń nie licząc się z ich losem, mierzą się z firmami, których działania niszczą środowisko.
Na szczęście mają też wielu przyjaciół, na których zawsze mogą liczyć.
Wielka wiedza i doświadczenie Nereusza, wynalazki Profesora Bajera, a nawet intuicja i nieoceniony instynkt małej rybki – Jeffreya, pomagają im w odkrywaniu… głębi.
Celem rodziny jest też odnalezienie okrytej wielką tajemnicą, zatopionej krainy o nazwie Lemuria, której mieszkańcy prawdopodobnie byli ich przodkami.
Fascynujące są pojazdy i urządzenia, których używają.
Tam, gdzie ich wielka łódź podwodna Aronax nie może dotrzeć, używają mniejszej i szybszej o nazwie Rover. Do zadań specjalnych w morskich głębinach, zakładają ruchome, superszybkie skafandry, którymi mogą sterować.
Will (ojciec – w polskiej wersji Jacek Król), Kaiko (matka – Anna Szymańczyk), Fontein (córka – Małgorzata Kozłowska) i Ant (syn – Przemysław Niedzielski) to od pokoleń rodzina odkrywców, więc odkrywają… głębię.
Reżyseria dubbingu – Janusz Dąbrowski.

Oglądaj w TVP ABC od 22 czerwca 2019 codziennie o godz. 20.35.
Emisja w TVP ABC to premiera w Polsce tego fascynującego serialu.

inne propozycje