foto

Zachęcamy młodych czytelników do przeniesienia się w czasie i dyskretnego uchylenia drzwi pracowni wynalazców. Co się tam działo? Jak powstawały rzeczy, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w ilustrowanej książce dla dzieci, wydanej przez RM pt. „Niesamowite przygody wynalazców”.

Wynalazcy są fascynującymi postaciami.
W jaki sposób można wpaść na pomysł stworzenia koła, teleskopu czy komputera?
Jak dochodzi się do skonstruowania przedmiotu czy opracowania technologii, która zmienia nasze przyzwyczajenia i przeobraża społeczeństwo? Ileż trzeba cierpliwości, pracy, geniuszu, a także... szczęścia!

„Niesamowite przygody wynalazców” to portrety niesamowitych wynalazców, którzy zmienili świat – od Archimedesa i jego wojennych machin do Tima Bernersa-Lee i jego sieci WEB, poprzez Tomasza Edisona, twórcę niezliczonych patentów, i małżeństwo Benzów wraz ich automobilem.
Ich życie to niestudzone eksperymentowanie, zaciekła rywalizacja, śmiałe pokazy, podczas których nieraz ryzykowali, słowem niesamowita przygoda!

Ta wspaniale ilustrowana książka pozwala przenieść się w czasie i cichutko uchylić drzwi ich pracowni niezwykłych ludzi.
Tym razem można podglądać!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...