foto

Wydawnictwo EGMONT przygotowało kolejną część fascynujących opowieści ze świata futbolu. Książka „Juventus. Drużyna Walecznych Serc”. To skarbnica wiedzy o jednym z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich na świecie.

„Juventus. Drużyna Walecznych Serc” to niezbędna pozycja w biblioteczce młodego fana piłki nożnej.
Dla tej książki warto zejść z boiska i odłożyć piłkę na bok, by wczytywać się w fantastyczną historię tego wielkiego klubu.

Bogata w szczegóły, ilustracje i zdjęcia historia Juventus F. C., najbardziej utytułowanego klubu Serie A. To wyjątkowy klub, będący szczególnie mocnym ucieleśnieniem hasła towarzyszącemu od zawsze piłce nożnej – każdemu wolno marzyć.

Książka „Juventus. Drużyna walecznych serc” to encyklopedia dziejów klubu, wzbogacona rysem historycznym miasta jego pochodzenia, Turynu. Ilustracje przybliżają czytelnikom herby, stroje i zdobyte trofea. Godny polecenia jest polski akcent czyli nasi piłkarze w Juventusie, Zbigniew Boniek i Wojtek Szczęsny, którym poświęcono obszerne rozdziały.
W publikacji jest potężna dawka wiedzy o właścicielach klubu, pamiętne mecze z polskimi drużynami, wszystkie stadiony i genialni piłkarze tacy jak Zidane, i wspomnienie wielkich bramkarskich legend, wśród których są Combi, Zoff czy Buffon.
Dodatkowo czytelnicy znajdą też opis polskich szkółek Juventusu, gdzie szlifują się przyszłe gwiazdy piłki.

Jedno jest pewne! Bez Juventusu nie sposób sobie wyobrazić dziejów światowego futbolu!

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...