foto

Ptaki żyją wszędzie: w miastach, w dżungli, nad wodą, na wsi, w lasach… Warto by dzieci ciekawe świata poznały ich niewykłą różnorodność. To poznawanie będzie bardzo miłe z obrazkową książką NASZEJ KSIĘGARNI pt. „Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata”.Ptakom są niestraszne mrozy Antarktydy ani upały tropików.
Te zwierzęta są bardzo różne – malutkie jak koliberki hawańskie i ogromne jak strusie afrykańskie, urocze jak raniuszki i inteligentne jak kruki. Kolorowe jak papugi i szare jak słowiki.
Latają, biegają, budują domy i składają jaja.
Większość lubi towarzystwo, ale niektóre są samotnikami. Jest ich prawie dziesięć tysięcy gatunków.

Asia Gwis w książce „Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata” przedstawia tę różnorodność ptasiego świata na wyjątkowych ilustracjach uzupełnionych fascynującymi ciekawostkami i zadaniami dla młodych czytelników.

O autorce słów kilka….
ASIA GWIS jest graficzką i ilustratorką, absolwentką Wydziału Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi. Uzyskała dyplom w 2000 r w pracowni Grafiki Wydawniczej. Przez wiele lat pracowała jako grafik m.in. w „Zwierciadle”, „Przekroju”, „Machinie”, „National Geographic”.
Jej ilustracje były publikowane m.in. w „Elle”, „Pani”, „Zwierciadle”, „Sensie”, „National Geographic” „Traveler”, „ChickPea”.
Prywatnie jest „kocią mamą” i wielką miłośniczką podróżowania, szczególnie lubi azjatyckie klimaty.
W wolnych chwilach nałogowo czyta i prowadzi blog kavkadesign.com.
Nie lubi gotować. Swój czas dzieli między Warszawę, Łódź i Manilę.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...