foto

Między 11 a 13 czerwca odbędzie się pierwsza edycja Warsaw Humanitarian Expo, czyli największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów poświęconych pomocy humanitarnej. Podczas wydarzenia będzie można m.in. dowiedzieć się więcej o działalności organizacji pozarządowych, poznać ludzi codziennie zaangażowanych w niesienie pomocy oraz uzyskać informacje, jak zostać wolontariuszem. Zaprezentują się też agencje Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jednym z zaproszonych gości jest Nela Mała Reporterka.

Pomoc humanitarna będzie stanowić główny temat rozmów podczas konferencji, panelów i debat Międzynarodowych Targów Pomocy Humanitarnej i Rozwojowej.
Ta trudna kwestia to także problem, na który uwagę zwraca nastoletnia autorka książek podróżniczych.
„To nieprawdopodobne, że w XXI wieku, kiedy najnowsze technologie pozwalają nam np. badać powierzchnie Marsa, na Ziemi są nadal miejsca, w których ludzie umierają z głodu. Przeczytałam niedawno, że z powodu niedożywienia może umrzeć nawet 20 milionów ludzi, a wśród nich jest prawie 2 miliony dzieci” – wyjaśnia Nela.

Podczas Targów Humanitarnych Nela będzie pełnić rolę nieformalnej ambasadorki interaktywnego stoiska Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Komisji Europejskiej, stworzonego dla dzieci i młodzieży w Miasteczku Humanitarnym. Z przyjemnością porozmawia z osobami odwiedzającymi stoisko i zachęci do wspólnej zabawy i zastanowienia się nad globalnymi potrzebami świata. „To bardzo ważne, żeby już z nami, dziećmi rozmawiać o potrzebie niesienia pomocy humanitarnej. Jesteśmy następnym pokoleniem, które będzie odpowiedzialne za losy świata, dlatego musimy wiedzieć jak pomagać” – dodaje dziewczynka.
Nela opowie także o swoich spostrzeżeniach z perspektywy dziecka, które widziało ludzi żyjących w skrajnym ubóstwie w różnych regionach świata. Spotka się z również z wycieczkami szkolnymi.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się jako uczestnik na stronie www.humanitarianexpo.com.
Szczegołnie zapraszmy dzieci i młodzież.

Warszawskie Targi Humanitarne mają na celu m.in. budowanie świadomości w zakresie znaczenia współpracy pomiędzy światem biznesu a organizacjami pozarządowymi o społecznym charakterze.
Udział w wydarzeniu zapowiedział m.in. Zastępca Sekretarza Generalnego ONZ ds. pomocy humanitarnej Marc Lowcock.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polski Andrzej Duda.

pozostałe aktualności