foto

Czy my, współcześni rodzice, pamiętamy nasze własne dzieciństwo? Jak spędzaliśmy wolny czas? Były pełne boiska i podwórka. Bieganie za piłką, berek, gra w gumę, wyścigi w workach, rzuty do celu, skakanka, wiszenie na trzepakach. Czy nie chcieliby Państwo wrócić do tamtych zabaw i pokazać je swoim pociechom?

Powrót do magicznej krainy dzieciństwa nie jest skomplikowany, dzięki wyjątkowej serii ALEXANDRA – „Sport & Fun”, która zdobyła wyróżnienie w prestiżowym konkursie Zabawka Roku 2019 i jest niewątpliwym hitem wśród propozycji na wiosnę i lato 2019.

W „Sport & Fun” znajduje się wszystko, co jest potrzebne do zorganizowania wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu.
Kto będzie celniej rzucał podkową, kto będzie szybszy w wyścigach w workach? Niestety okaże się, że często rodzice nie będą mieli szans z własnymi dziećmi.
Zestawy „Sport & Fun” to także idealna pomoc w organizacji większego spotkania rodzinnego czy urodzinowego przyjęcia. Co zrobić z grupą 20 dzieci, aby dobrze się bawiły a nie wydać przy tym majątku? A może zrobić piknik w parku lub w lesie i zorganizować im Olimpiadę sportową?
W zestawach ALEXANDRA są gotowe rekwizyty i plan w formie kompleksowej instrukcji, jak takie zabawy przeprowadzić. Ogromną zaletą serii jest fakt, że jest ona przeznaczona już dla najmłodszych dzieci nawet od 3 roku życia, ale równie dobrze będą się w nią bawić całe rodziny.

Pewnie są Państwo ciekawi, jakie zabawy tworzą serię „Sport & Fun”?
Otóż są dwie wersje aktywizującej gry planszowej „Siódme Poty”, w których gracze poruszają się po planszy wymuszającej wykonywanie ćwiczeń fizycznych. W grze tej nie tylko trzeba się zmagać z przeciwnikami, ale także z własnym ciałem. Jak w każdej planszówce rzuca się kostką i przesuwa pionki, ale to tylko pretekst do wykonywania ćwiczeń z kart zadań.
Zwycięzcą zostaje ten, kto zdobędzie wszystkie puzzle sprawności i jako pierwszy dotrze na metę by otrzymać puchar.

W serii Sport&Fun znajdziemy także 5 zestawów do zabaw drużynowych: ACTIVE, FIT, FAST, PLAY, RUN. W zależności od rodzaju zestawu są to: guma do skakania; skakanka; worki do organizowania wyścigów; taśmy do wykonania wyścigu na 3 nogi; latający dysk; kubki z piłeczkami, dzięki którym ćwiczy się rzut do celu i strącanie; łyżki, dzięki którym imożna ścigać się w doniesieniu piłeczki do mety; woreczki z grochem, które służą zarówno do zabawy w rzucanie na odległość, jak i do wykonywania ćwiczeń z utrudnieniem.
Każdy zestaw zawiera kilka wersji zabaw i może być wykorzystany zarówno do rozgrywek indywidualnych, jak i drużynowych.

Seria prezentuje także trzy gry oparte o celne rzucanie (co nie znaczy, że przy okazji nie wmanewrowuje nas także w inne ćwiczenia fizyczne).
„Uni” polega na wbiciu w trawę palika i rzucaniu podkową w taki sposób, aby zaczepić ją na nim. Specjalne taśmy rozłożone na podłożu pozwolą także na punktowanie mniej celnych rzutów, aby nie zniechęcić najmłodszych.

X –GAME – gra składająca się z drewnianego krzyżaka z wystającymi bolcami, na które trzeba wrzucić drewniane, kolorowe okręgi o różnej średnicy .
Celne rzuty są punktowane w zależności od rozmiaru okręgu i miejsca dorzucenia.

„Strzał w 10” - podstawę tej gry stanowi kolorowa mata z tarczą o wymiarach 80 x 120 cm. Oprócz tarczy w grze znajdziemy krążki – bazy, które urozmaicają rozgrywkę, (w zależności od wariantu) stanowiąc miejsce do dodatkowego zdobycia punktów, bądź wręcz przeciwnie zerując wcześniejsze zdobycze. Bazy wymuszają także bieg, tak żeby rozruszać wszystkie partie ciała.

Seria „Sport & Fun” to idealna propozycja na zabawy plenerowe w ciepłe dni. Większość zabaw sprawdzi się także w większych salonach, czy salach.

Proszę pamiętać, że nic tak wspaniale nie buduje rodzinnych więzi jak wspólne działanie, spędzanie czasu, zabawa, przy której naturalnie wybuchamy śmiechem i ruch (zwłaszcza ten na świeżym powietrzu), który pobudza produkcję hormonów szczęścia – endorfin.