foto

Już 9 czerwca na Politechnice Warszawskiej odbędzie się kolejna edycja Zawodów SUMO Robotów LEGO dla dzieci. Jest to wydarzenie, podczas którego młodzi z całej Polski prezentują swoje konstruktorskie umiejętności. Organizatorzy kierują je także do rodziców i dzieci ze szkoły podstawowej, które są zafascynowane światem robotów, nowych technologii i klocków LEGO. Dla odwiedzających przygotowano wyjątkowe atrakcje i warsztaty!

Sumo kojarzymy z japońskim sportem narodowym, ale nie tylko! To bardzo sławne hasło wśród miłośników robotów, którzy co roku na całym świecie tworzą roboty, walczące na ringu. Tym razem w akcji można zobaczyć dzieci, budujące roboty!
Już w niedzielę, 9 czerwca, w godzinach 9.00-18.00 na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75) odbędą się Zawody SUMO Robotów LEGO dla najmłodszych!
Co roku ponad setka dzieci zjeżdża się z całej Polski, by wziąć udział w konkursie i pochwalić się swoimi pomysłami na konstrukcje i zaawansowanymi programami!

Uczestnicy mogą wziąć udział w dwóch konkurencjach.
„Zawody SUMO” są przeznaczone dla dzieci w wieku 7-15 lat, które posiadają podstawową wiedzę z zakresu robotyki i chcą zmierzyć się w prawdziwej walce robotów. Niezbędne do zabawy są również zestawy LEGO Mindstorms lub EV3. Do zawodów można przystąpić w drużynach dwuosobowych, a przewidywany czas na stworzenie robota to tylko 3 godziny!
Eliminacje i finał zaczynają się o godz. 14.oo.

Drugą propozycją jest „Konkurs Freestyle” dedykowany rodzicom, dziadkom, opiekunom i ich pociechom. Miłośnicy wspólnie tworzą wyjątkowego robota pod hasłem „robot użytkowy”, a jedyne ograniczenie to wyobraźnia! Następnie ważne jest to, aby do swojego pomysłu przekonać publiczność! W zeszłych latach spotkaliśmy się z pomysłami: na robota iMop, który wodę pobierał ze strzykawek, czy robota grającego na cymbałkach stworzonego przez Mateusza i jego dziadka lub inteligentną sygnalizację świetlną przygotowaną na arduino! Do wygrania drukarka 3d.

Zawodników, kibiców, a także odwiedzających, którzy przyjdą tego dnia na Politechnikę Warszawską, czeka wiele atrakcji, a także nagród przygotowanych przez sponsorów! Każda osoba na wstępie otrzyma mapkę z atrakcjami, na której będzie zbierać naklejki! Mapkę z wypełnionymi naklejkami będzie można wymienić na nagrodę!
Zaplanowane są: warsztaty z robotyki i programowania TwojRobot.pl, pokazy drukarek 3d AEMCA, zabawy z dmuchańcami AleZebra, pokazy kół naukowych i pokazy robotów Minecraft, LoFI, Dash&Dot, rozgrywających mecz piłkarski i wiele innych.

Udział w takiej imprezie to doskonała okazja, by rozwinąć zainteresowania, rozbudzić chęć poznawania świata i dać dzieciom szansę na niesamowitą przygodę z nauką!
Zawody SUMO organizuje Fundacja Dociekliwego Alberta – stworzona po to, aby rozpalać w młodych umysłach zamiłowanie do nauk ścisłych. Od kilku lat zajmuje się organizacją projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży na terenie całej Polski.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...