foto

Sugestywny, baśniowy tekst, niepowtarzalne ilustracje i oryginalny pomysł na szkatułkową opowieść to chyba wystarczająca rekomendacja wydawniczej nowości KINDERKULKI pt „Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba”.

„Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba” to zaczarowana opowieść, która ma tę właściwość, że kto jej uważnie wysłucha – od początku do końca – z otwartym sercem, podążając w ślad za nią jej nieodgadnionymi ścieżkami, ten już przenigdy jej nie zapomni.
Z kolei baśń hojnie wynagrodzi swego wiernego słuchacza przedziwnymi darami swymi.
Niby szemrzący leśny strumyk snuć się będzie w jego wyobraźni, aż dotarłszy do serca samego, przemieni się w delikatnie bijące źródło pociechy i ukojenia, w którym ilekroć obdarowany zechce się przejrzeć, będzie mu dane zobaczyć obrazy radosne i szczęśliwe.

Pewnego razu żył sobie Niedźwiedź, podobny do innych niedźwiedzi. Brązowe futro leżało na nim jak ulał, a jego najulubieńszym przysmakiem był miód. Ale nasz bohater posiadał też pewien dar, który wyróżniał go pośród niedźwiedziej braci. Ten Niedźwiedź umiał czytać.
Gdy na polanie w lesie znalazł skrzynię pełną książek dla dzieci, z miejsca chciał się podzielić tym skarbem z innymi zwierzętami. Napotkał jednak zdecydowany opór i od tej pory marzył tylko o jednym – znaleźć kogoś, z kim połączy go niewidzialna więź wspólnej miłości do książek.
Czy pragnienie Niedźwiedzia się spełni?

Autor PRZEMYSŁAW WECHTEROWICZ wplata w główną historię opowiadania poboczne i tym samym przenosi dzieci pomiędzy kolejnymi baśniowymi światami. Rzeczywistość bajkowego lasu i jego dzikich mieszkańców przeplata się tutaj z tajemniczym Królestwem Porzuconych Zabawek, tworząc szkatułkową opowieść, która wprowadza czytelników na wyższy poziom wielowarstwowej literatury.
Unikalna technika monotypii, precyzja ołówka i misterne wycinanki GABRIELI CICHOWSKIEJ podkreślają wymowę baśniowego tekstu, kreując pełen melancholii nastrój i poruszają dziecięcą wyobraźnię.
„Baśń o zaczytanym Niedźwiedziu i o Króliku, który spadł z nieba” to najnowsza książka dwójki wielokrotnie nagradzanych autorów, która powinna się znaleźć na półce każdego młodego wielbiciela literatury.

Tak o tej publikacji napisał prof. Grzegorz Leszczyński, znawca dziecięcej literatury:
„Przemysław Wechterowicz i Gabriela Cichowska – spotkanie mistrza słowa i mistrzyni obrazu zaowocowało arcydziełem: piękną, ciepłą i mądrą opowieścią o tym, jak rodzi się przyjaźń i jak ważna jest w naszym życiu, o potrzebie bliskości, o radości czytania książek, o zaskakujących wyrokach losu. I o naszych marzeniach, które czasem spełniają się, by uszczęśliwić nas, naszych bliskich, a czasem nawet zupełnie przypadkowych wędrowców. Ta nastrojowa, liryczna książka zaskakuje bogactwem poetyckiej zadumy, urzeka subtelnością słowa i nastrojem obrazu”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...