foto

Seria „Wielcy ludzie” wydawnictwa DWUKROPEK to cykl książek opowiadających o wybitnych postaciach, których nazwiska zapisały się w dziejach świata. Właśnie ukazał się 3. tom serii – „Wielcy naukowcy”.

Pięknie ilustrowana księga „Wielcy naukowcy” przedstawia sylwetki ponad trzydziestu słynnych ludzi nauki i ich wspaniałe dokonania.
Opowiada o Hipokratesie, Arystotelesie, Archimedesie, Leonardo da Vinci, Koperniku, Newtonie czy Marii Skłodowskiej-Curie i wielu innych nieprzeciętnych umysłach.

Były redaktor naczelny National Geographic MARCIN JAMKOWSKI, dziennikarz i podróżnik, w niezwykle interesujący sposób przybliża osiągnięcia zarówno ludzi starożytności, jak i wybitnych umysłów czasów nowożytnych.

Z Archimedesem młodzi czytelnicy odkryją prawo wyporu, a z Izaakiem Newtonem – grawitacji.
Poznają nowe pierwiastki z Marią Skłodowską-Curie, spojrzą na Układ Słoneczny z Galileuszem i Mikołajem Kopernikiem, a z Karolem Darwinem zgłębią prawo ewolucji.
Czytelnicy zajrzą także do grobowców faraonów, wnętrza serca i DNA!

Tak tę książkę rekomenduje Piotr Stanisławski z CRAZY NAUKA:
„ Doskonały wybór 35 ludzi (…), którzy zdobyli sławę, robiąc rzeczy naprawdę wielkie. No i świetna ściąga w czasach, gdy bycie sławnym nie zawsze idzie w parze z byciem mądrym. Proszę czytać i się wzorować!”

Wcześniej w tej fascynującej serii DWUKROPEK wydał książki „Wielcy odkrywcy” i „Wielcy wynalazcy”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...