foto

3 maja 2019 r., podczas 4. Festiwalu Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej w Europejskim Centrum Bajki, znana pisarka Magdalena Zawadzka -Sołtysek i malarka Anna Maria Bielecka, zaprezentowały swoją najnowszą książkę „Rodzina” z powstającego pięcioksięgu „Isa, córka Wiatru”.
Wydawcą wszystkich tomów jest Centrum Bajki w Pacanowie a kolejne części będą prezentowane co roku, podczas Literackich Majówek.

Wybitna autorka literatury dziecięcej – Magdalena Zawadzka-Sołtysek, znana z bestsellerowej powieści „Gra Bogów”, już współpracowała z Centrum Bajki, pisząc w 2017 roku na zamówienie Centrum „Sagę Jesionu”, osnutą wokół mitów dalekiej Północy: świata Wikingów, smoków, olbrzymów, dramatycznych walk i tajemniczych poszukiwań.
Promocja książki była powiązana z wybitną adaptacją teatralną na deskach Małego Teatru.

Anna Maria Bielecka to malarka, fotograficzka, graficzka i ilustratorka, znana jako Elve. Jej wkład w książkę ma istotne znaczenie, jest ona bowiem artbookiem. Zatem ilustracje są równie ważne jak tekst literacki.
„Isa, córka Wiatru” to opowieść o dziecku Wiatru Północnego i najwyższej góry Islandii, które mimo młodego wieku doskonale sobie radzi w świecie olbrzymów, trolli i elfów.
Silna, odważna Isa ma też dobre serce. Często wpada w kłopoty, ale szybko się uczy na błędach.
Całość narracji została osadzona na Islandii.
Autorka tekstu garściami czerpie z kultury i folkloru wyspy, dając jednocześnie ilustratorce możliwość oczarowania młodych czytelników pięknymi akwarelami – prawdziwymi wizualnymi perełkami.

Opowieść jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...