foto

Mamy wiadomość dla małych i dużych fanów Scooby Doo.
Już od 15 maja można oglądać nowe przygody najsłynniejszego psiego detektywa w filmie pełnometrażowym „Scooby-Doo! i klątwa 13. Ducha” wydanym na DVD przez GALAPAGOS FILMS.

Tym razem Brygada Detektywów zajmuje się schwytaniem jednego z najstraszniejszych duchów świata.
„Scooby-Doo! i klątwa 13. ducha” to rozgrywająca się w mrożących krew w żyłach górskich sceneriach wypełniona akcją przygoda, która zabierze całą rodzinę w pełną wrażeń podróż do świata zagadek i tajemnic.
Po tym jak Brygada Detektywów nie popisała się w śledztwie i ujęła niewłaściwego człowieka, bohaterowie zostają zmuszeni do przedwczesnego zakończenia detektywistycznych karier. Wkrótce jednak ich stary znajomy – Vincent Van Ghoul prosi o pomoc, znów wkraczają więc do akcji. Scooby-Doo, Kudłaty i Daphne wyśledzili pewnego lata 13 najstraszniejszych duchów świata. Schwytali je wszystkie poza jednym. Teraz szaleje on na wolności, a ekipa będzie musiała wreszcie go złapać. Ubierzcie się ciepło i przygotujcie na śliskie zbocza Himalajów, mrożące krew w żyłach pościgi samochodowe, kryształowe kule i zaklęcia, od których ciarki chodzą po plecach!
Odnalezienie zaginionej skrzyni to klucz do złapania trzynastego ducha.

Nowa pełnometrażowa animacja „Scooby-Doo! i klątwa 13. ducha” debiutuje na DVD 15 maja.

Reżyserem animacji jest Cecilia Aranovich Hamilton (seria DC Super Hero Girls), producentem wykonawczym – Sam Register (The Looney Tunes Show czy Młodzi Tytani: Akcja!), a za scenariusz odpowiada Tim Sheridan (Młodzi Tytani: Akcja!, Scooby-Doo! spotyka ducha łasucha).

W obsadzie polskiej wersji dubbingowej filmu „Scooby-Doo! i klątwa 13. Ducha” wystąpili: Jacek Bończyk (jako Kudłaty Rogers), Ryszard Olesiński (jako Scooby-Doo), Jacek Kopczyński (jako Fred), Agata Gawrońska-Bauman (jako Velma), Beata Jankowska-Tzimas (jako Daphne) i Waldemar Barwiński (jako Vincent Van Ghoul).

50 LAT MINĘŁO…
Scooby-Doo to bohater, którego kochają miliony dzieci i dorosłych. W tym roku fani na całym świecie świętują razem ze Scooby-Doo jego 50-te urodziny! Wiecznie głodny i skory do psot żółty dog niemiecki – prawdopodobnie najbardziej tchórzliwy detektyw wszech czasów zabawia widownię od 1969 r.
Pomysłodawcą serii o Scooby-Doo był Fred Silverman, legendarny producent telewizyjny, który pod koniec lat 60. ubiegłego wieku uznał, że ma już dość historii o superbohaterach. Postanowił wyprodukować nowy cykl będący połączeniem kryminału, komedii i filmu przygodowego. Swój pomysł przedstawił Williamowi Hannie i Josephowi Barberze, którzy z kolei zlecili Kenowi Spearsowi i Joemu Ruby wymyślenie postaci i napisanie scenariuszy do kilku odcinków. Pierwszy projekt – zatytułowany „Mysteries Five” – został odrzucony przez prezesa stacji Franka Stantona jako zbyt mroczny i przerażający dla dzieci, jednak to nie zniechęciło Silvermana. Podczas jednego ze służbowych lotów producent przypadkowo usłyszał piosenkę Franka Sinatry „Strangers in the Night”, w której słychać frazę Dooby-Dooby-Doo. To zainspirowało go do stworzenia nowego bohatera, a jednocześnie zmiany tytułu i ogólnej koncepcji serialu na bardziej komediową.
Serial opowiadający o perypetiach Tajemniczej Spółki – Velmy, Freda, Daphne, Kudłatego i ich gadającego psa Scooby-Doo – okazał się strzałem w dziesiątkę i stał się jedną z najcenniejszych pozycji w portfolio Hanna-Barbera. Od czasu pierwszej emisji we wrześniu 1969 roku studio wyprodukowało (pod własnym szyldem, a od 2001 roku jako część Warner Bros. Animation) 11 serii telewizyjnych i ponad 20 filmów pełnometrażowych. Fenomen objął również inne gałęzie branży rozrywkowej. Obecnie na rynku są również dostępne tematyczne komiksy i gry komputerowe, a fani mogą czerpać radość z niezliczonych gadżetów z bohaterami Scooby-Doo – od napojów, przez odzież i akcesoria papiernicze, aż po szczoteczki do zębów.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...