foto

Dzięki staraniom wydawnictwa EGMONT kultowa seria komiksów YAKARI już jest dostępna w Polsce! Młodzi czytelnicy mogą poznać sekrety Indian i sprawdzić ile mają w sobie z indiańskiego ducha! Może nauczą się od małego Indianina mowy zwierząt?

Yakari – znany dzieciom z animowanej bajki emitowanej w TVP ABC to kilkuletni chłopiec z plemienia Siuksów, który marzy, aby zostać mężczyzną i wejść do grona wojowników.
Nie wie, jak tego dokonać. Na szczęście w jego snach pojawia się Wielki Orzeł, opiekuńczy duch, który krok po kroku będzie kierował poczynaniami Yakariego.
Od tej pory bohatera czekają pełne magii i niebezpieczeństw przygody. Pozna też Małego Pioruna, szybkiego jak wiatr konia, który zostanie jego przyjacielem i wiernym towarzyszem. A że Yakari jest odważny i rozumie mowę zwierząt, wyjdzie cało z każdego zagrożenia!

W drugim tomie myśliwi z plemienia Siuksów wyruszają na polowanie, jednak nie znajdują zwierząt. Indianom grozi głód. Na szczęście mały Yakari znów ma prorocze sny zesłane przez Wielkiego Orła.
Dzięki nim wie, gdzie musi się udać, aby uratować swój lud. Wyrusza na długą wyprawę, podczas której odnajdzie niezwykłe miejsce pośrodku pustyni...
Czy uda mu się przywrócić równowagę w przyrodzie i sprawić, że preria znów stanie się pełna bizonów?

Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy – scenarzysta Job (André Jobin) i rysownik Derib (Claude de Ribaupierre).
Za tomy 6 i 31 „Yakariego” (odpowiednio w latach 1982 i 2006) twórcy dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angoulême w różnych kategoriach komiksu dziecięcego.
Cykl ukazuje się od pięćdziesięciu lat, a mimo to nadal bawi i wcale się nie zestarzał, gdyż zawiera uniwersalne i ważne treści, ważne w każdej epoce.
Obecnie liczy prawie czterdzieści albumów.

W sprzedaży dostępne są dwa pierwsze albumy „Yakari i wielki orzeł” i „Yakari i biały bizon”.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...