foto

„Kosmiczne śledztwo Heweliusza Kwazara” – nowość w serii KAPITAN NAUKA to przepięknie zilustrowana książka obrazkowa, pomyślana jako silent book.
Polecamy ją szczególnie dla dzieci w wieku 6 – 9 lat.

Gdzie się podział Psiul? Czy porwali go międzygalaktyczni złoczyńcy? Kto pomoże zrozpaczonej sześcioletniej właścicielce znaleźć ukochanego pupila?
Pewnego dnia do drzwi międzygalaktycznego prywatnego detektywa, Heweliusza Kwazara, puka zrozpaczona dziewczynka. Jej ukochanego pupila, sześcionogiego Psiula, porwali okropni złoczyńcy Złola!
Detektyw Heweliusz pospiesznie zakłada swój sfatygowany prochowiec i wyrusza na poszukiwania zwierzaka. Nie wie jeszcze, jak niebezpieczna i pełna przygód będzie ta kosmiczna podróż…

Każde dziecko może się wcielić w rolę Heweliusza Kwazara i wypełnić powierzoną mu misję.
Na międzyplanetarnym szlaku:
* poznasz roboty i pozaziemskie stworzenia, wśród nich Wielkiego Recykliniusza, znawcę śmieci wszelakich,
* zanurkujesz w otchłanie jeziora Tratrarak na letniskowej planecie Arkadia,
* wypijesz orzeźwiającą kosmoranżadę w barze na Drodze Mlecznej,
* odwiedzisz podwodne miasto Utopia na planecie Bul-bul
* oraz przeżyjesz wiele innych pasjonujących przygód!
Czy uda się pokonać Najemnych Zbirów Złola? Czy dziecko odnajdzie Psiula i bezpiecznie dostarczy go do domu? Czy Złol zostanie pokonany?

W odczytywaniu barwnej fabuły „Kosmicznego śledztwa Heweliusza Kwazara” pomagają komiksowe, ilustracyjne dymki – wskazówki prowadzące głównego bohatera do celu.
Jednocześnie konstrukcja publikacji pozostawia dziecku dużą dowolność w tworzeniu i opowiadaniu na jej podstawie własnej historii.
To nie tylko doskonała zabawa, ale także znakomity sposób na rozbudzenie wyobraźni, rozwijanie umiejętności tworzenia logicznego ciągu zdarzeń, rozwijanie spostrzegawczości i umiejętności opowiadania.

To idealna książka zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych.
Na pewno także niejeden dorosły znajdzie wiele radości w tworzeniu własnej historii.

O autorze słów kilka...
Autorek książki jest ADAM PĘKALSKI, który studiował grafikę i malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zdobył dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Tomasza Bogusławskiego, aneks w pracowni prof. Czesława Tumielewicza. W 1999 r. został stypendystą Ministra Kultury i Sztuki.
Zajmuje się ilustracją książkową, prasową i reklamową, a także plakatami, okazjonalnie również komiksem i malarstwem. W latach 2007–2018 mieszkał w Turcji, gdzie prowadził zajęcia z projektowania graficznego i ilustracji na Uniwersytecie Bilkent w Ankarze.

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...