foto

Opera Wrocławska zaprasza do udziału w edukacyjnym projekcie dla dzieci Accademia dell'Opera, którego celem jest wprowadzenie najmłodszych widzów w magiczny świat opery i baletu.

Co kryje się pod tajemniczym słowem opera? W języku włoskim oznacza to dzieło, w którym bardzo ważną rolę odgrywają śpiewacy i balet. W tym sezonie są kontynuowane cykle:my cykle:
PACZKA-PONTA-PIRUET – abecadło baletu
i KOLORATURA i FALSET – od piosenki do arii”.
Opera Wrocławska zaprasza też na zajęcia w ramach nowego cyklu BATUTA i PARTYTURA – od kapeli do orkiestry.

udział w proponowanych zajęciach pozwoli dzieciom rozwijać wrażliwość i pełniej uczestniczyć w wydarzeniach muzycznych.
Projekt wpisuje się w ideę edukacji poprzez sztukę oraz wspiera działania związane z rozwojem widowni realizowane w Operze Wrocławskiej.

Cykl „Koloratura i Falset – od piosenki do arii” wprowadza dzieci w alfabet wokalistyki operowej.

Ludzki głos należy do najpiękniejszych instrumentów… Podczas pierwszego spotkania dowiemy się, który z głosów śpiewa najwyżej, a który brzmi nisko i czy każdy może zostać solistą opery.
Podczas kolejnych zajęć poznamy również galerię zespołów, w których głosy tworzą duet, tercet i kwartet wokalny.
Dzieci będą nasłuchiwać melodii ukrytych w operach znanych mistrzów: G. Verdiego, W.A. Mozarta, G. Pucciniego, czy twórcy polskiej opery narodowej Stanisława Moniuszki.

Warsztaty są prowadzone przez doświadczonego muzykologa – Annę Wagner, która organizuje z dziećmi animacje i gry muzyczne. Gościnnie w każdym spotkaniu występują soliści i artyści Chóru Opery Wrocławskiej.

Najbliższe spotkania zaplanowano na:
28 kwietnia o godz. 13.oo
26 maja o godz. 13.oo

TVP ABC PATRONUJE RÓWNIEŻ...